ورزشی

با چاقو نمی‌توان به جنگ با اسلحه رفت/ دست کادرفنی درد نکند که با این اوضاع کار می‌کنند

بهتاش فریبا: با چاقو نمی‌توان به جنگ با اسلحه رفت/ دست کادرفنی درد نکند که با این اوضاع کار می‌کنند

پیشکسوت استقلال معتقد است این تیم در یک جنگ نابرابر قرار گرفته است و کادرفنی کار بزرگی کرده‌اند.

بهتاش فریبا در گفت‌وگو با  خبرنگار ورزشی خبرگزاری ایران تودی، در خصوص نقل و انتقالات استقلال در فصل جاری اظهار داشت: مگر امسال استقلال نقل و انتقالی هم داشته؟ بحث عملکرد علی خطیر نیست، بحث قانون سقف قراردادی است که گذاشته‌اند. نمی‌دانم تیم‌های دیگر چگونه این همه یار می‌گیرند ولی ما نمی‌توانیم؟ نمی‌دانم سقف را دور می‌زنند یا چه کار می‌کنند! در هر صورت شرایط استقلال از نظر نقل و انتقالات خوب نیست ما خیلی از یاران کلیدی و اصلی را از دست دادیم ولی جایگزین آنچنانی برای آنها نداشتیم.

وی افزود: سپاهان و تراکتور خیلی خوب یارگیری کرده‌اند، پرسپولیس خیلی یار نگرفته است اما اصل تیمش را حفظ کرده و در نقاط ضعفش بازیکنان خوبی خریداری کرده است. این یک جنگ نابرابر است با چاقو نمی‌توان به جنگ با اسلحه رفت! ولی بچه‌ها با غیرت بازی کردند و دو بازی را بردیم. این مساله هم هست که آن تیمی که یارگیری بهتری داشته را نمی‌توان گفت که قطعا برنده است.

پیشکسوت استقلال در رابطه با اختلاف بین کادرفنی و مدیریت آبی‌پوشان گفت: اینکه اختلاف آنها راست است یا دروغ و یا اینکه این اختلاف چقدر است را نمی‌دانم چون به باشگاه نزدیک نیستم‌ اما در صفحات مجازی می‌نویسند. اختلاف وجود دارد در شرایطی که رسانه باشگاه می‌نویسد نیست! قطعا اختلاف وجود دارد، اختلاف همیشه در باشگاه ما بین مربی و مدیرعامل بوده و مختص الان نیست. شاید تنها سالی که نبوده زمان مجیدی و آجورلو بوده است که تنشی نداشتند. مگر در پرسپولیس بین درویش و گل‌محمدی اختلاف نیست؟ اکثر تیم‌های ایرانی این مشکل را دارند. 

وی در خصوص اعتراض هواداران استقلال به نقل و انتقالات عنوان کرد: باید شرایطی را به وجود بیاورند که هوادار آسیب نبیند. هوادار تیم‌های دیگر را می‌بیند که خوب یارگیری کرده‌اند ما هم یار خوب گرفته‌ایم ولی خیلی کم گرفته‌ایم! الان سهرابیان هم مصدوم شده و اگر همین طور پیش برود کار سخت تر می‌شود. تیمی که خوب بدنسازی نکند بازیکنانش آسیب می‌بینند. ما در یک جنگ نابرابر قرار داریم با این وجود  دست کادرفنی درد نکند که در این شرایط آمده اند و کار می‌کنند.

فریبا در ادامه گفت: هواداران تیم‌ها خیلی فهیم هستند و همه چیز را می‌دانند. زمان ما چند رسانه بیشتر وجود نداشت و اطلاعات باشگاه‌ها از آنجا می‌آمد و خیلی اطلاعات راجع به تیم‌ها نداشتیم الان دیگر صفحات مجازی هستند که هر دقیقه همه اطلاعات بیرون می‌آید. به صحت اخبار کاری ندارم اما اطلاعات وجود دارد و هوادار متوجه اتفاقات باشگاهش هست که چه کسی پول آورده یا چه کسی توانسته یار بگیرد و.. اینها را باید جمع بندی کنند. من فکر نمی‌کنم شرایط استقلال در هیچ سالی اینگونه بوده باشد امسال نه پیش فصل داشتیم نه اردو رفتیم و نه خوب یارگیری کردیم! اینها آسیب است تنها دلخوشی ما فیفادی است که بدنسازی بهتری داشته باشیم ولی از طرفی هم بسیاری از بازیکنان به تیم ملی بزرگسالان و امیدها دعوت خواهند شد و این بازیکنان را نداریم!

وی در پایان در خصوص رویارویی استقلال و سپاهان گفت: بازی با سپاهان طبیعتا بازی سختی خواهد بود، سپاهانی‌ها تا بن دندان مسلح هستند آنها ۳ تیم دارند که شاید اختلاف بازیکنانش با هم ۵ تا ۱۰ درصد باشد! دغدغه‌ای بابت اینکه شاید بازیکنش مصدوم شوند ندارند. هافبک وسط آنها مصدوم شد یک بازیکن از امیدهایشان آوردند که فوتبالیست فوق العاده‌ای بود. از بازیکنان تیم‌های پایه‌شان خیلی خوب استفاده می‌کنند؛ کاری که ما نمی‌کنیم! یک زمانی ما هم از پایه استفاده می‌کردیم ولی متاسفانه الان اینطور نیست! شاید خیلی‌ها تصورشان این باشد که بازی سخت است و ممکن است نتیجه آن طور که می‌خواهیم، رقم نخورد اما من ته دلم خیلی نگران نیستم و دلم روشن است.

 انتهای پیام/


آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

بخش مقالات ورزشی

دارای یک علاقه‌ی عمیق به ورزش و تجربه‌ی بیش از 10 سال در صنعت رسانه‌های ورزشی. با ارائه‌ی تحلیل‌های دقیق و اخبار روزمره، هدفمندی مخاطبان را در جهت افزایش دانش و آگاهی ورزشی تقویت می‌کنم. همراه با من باشید تا به دنیای هیجان انگیز ورزشی نگاهی داشته باشیم.