اقتصادی

با «سواد رسانه‌ای» می‌شود در فضای مجازی کسب و کار داشت

یکی از اعضای کمیسیون صنعت و معدن مجلس شورای اسلامی بر اهمیت کسب «سواد رسانه ای» در کشور تاکید کرد و گفت: اگر سواد رسانه ای داشته باشید می توان در فضای مجازی حضور داشت و تجارت کرد و خوب فکر کرد.

معصومه پاشایی در گفت وگو با ایران تودی، درباره مشکلات ایجاد شده برای کسب و کارهای اینترنتی در یک ماه اخیر پس از اعمال محدودیت های اینترنتی در کشور، با تاکید بر اینکه «محدودیت و ممنوعیت یکی از بدترین روش ها است»، گفت: روش «آموزش» است. بهترین روش است، مواجهه با فضای مجازی است، اما متاسفانه در این روش با خلأ مواجه هستیم و در هیچ کتاب مدرسه ای چنین آموزشی وجود ندارد، اقدامات خاصی جز در مدارس انجام نشده است. باید اقداماتی از جمله افزایش سواد رسانه ای جامعه و محدود کردن دسترسی به اینترنت به دلیل شرایط بحرانی که اکنون به دلیل این کمبودها با آن مواجه هستیم، انجام دهیم.

نماینده مردم جلفا و مرند در مجلس با اعلام اینکه “شرایط نابسامان کشور را بحران آفرین می کند” اظهار داشت: از بین رفتن اعتماد بهتر از هر ضرری است و در صورت عدم اعتماد کسب و کار سودی ندارد. . همه؛ زیرا همه چیز تحت امنیت معنا پیدا می کند.

این عضو کمیسیون صنعت و معدن در ادامه بر لزوم کسب «سواد رسانه ای» در کشور تاکید کرد و گفت: اگر سواد رسانه ای دارید می توانید در فضای مجازی باشید و تجارت کنید، خوب فکر کنید.

در این زمینه بخوانید:

نایب رئیس اتاق بازرگانی ایران گفت: تاثیر قطعی اینترنت بر کسب و کارها

پاشایی با ارائه راهکاری برای خروج کسب و کارهای اینترنتی از وضعیت فعلی، گفت: برنامه کوتاه مدت باید به گونه ای مدیریت شود که در صورت پایان نگرانی ها، فضای بازیابی کسب و کارها در بسترهای موجود فراهم شود. . برنامه میان مدت همچنین باید شامل کار بیشتر بر روی پلتفرم های داخلی و ارتقای کیفیت و ظرفیت آنها باشد تا مردم تشویق شوند تا در آنها حضور داشته باشند.

وی در پایان تاکید کرد: اما آنچه مهم است برنامه ریزی بلندمدت سواد رسانه ای است; سواد رسانه ای راه حل همه مشکلات کشور در آینده است. ما باید به فکر راه حل برای آیندگان و نسل های آینده باشیم نه امروز.

انتهای پیام