عمومی

بازدید دبیر کل و نایب رییس کمیته ملی المپیک از اردوی تیراندازان

در آستانه اعزام تیراندازان به مسابقات قهرمانی جهان در باکو، دبیر کل و نایب رییس کمیته ملی المپیک از اردوی تیراندازان بازدید کردند.

بازدید دبیر کل و نایب رییس کمیته ملی المپیک از اردوی تیراندازانبه گزارش خبرنگار گروه ورزشی خبرگزاری صدا و سیما، مناف هاشمی، دبیر کل کمیته ملی المپیک، مهین فرهادی‌زاد، نایب رئیس، اعضای هیات اجرایی و محسن بیرانوند، سرپرست مرکز نظارت بر تیم‌های ملی صبح امروز (سه‌شنبه)، ۱۷ مرداد ماه و با حضور مرتضی قربانی، عباس محمدی و کبری غیاثی، رئیس و نواب رئیس، ناصر رسولی، حمیدرضا شیرازی، حسن یزدخواستی، همتی و امینیان از اردوی تیم‌های ملی تراپ و اسکیت، تفنگ و تپانچه بازدید کردند.

در جریان بازدید از سایت اهداف پروازی علی افسری، دبیر کمیته اهداف پروازی اظهار داشت: بحث سلاح و‌مهمات حرف اول را می‌زند، چون این رشته تجهیزات محور است به روز رسانی و تعمیر تجهیزات با شرایط موجود سخت است و امیدوارم اگر شرکت سلاح سازی در باکو فراهم باشد بخشی از ان حل شود.
نریمان نیکخو، سرمربی تیم تراپ نیز گفت: در اخرین اعزامی که داشتیم و در قزاقستان دو خواهر برادر ما مدال جهانی تیراندازی را کسب کردند چراغ اول روشن شده امیدوارم روند اهداف پروازی پر مدال باشد. بیرانوند با ۱۵ سال سن نفر اول رنکینگ ماست. در قهرمانی جهان در باکو شرکت می‌کنیم و بعد از آن رنکینگ آسیایی ما مشخص می‌شود. 

مرتضی قربانی نیز یادآوری کرد: در این مدت شاهد رشد اهداف پروازی بودیم و مدال برنز میکس در قزاقستان توسط خواهر و برادر پرورش‌نیا و مدال برنز جوانان توسط بیرانوند به دست آمد. هر شلیک ما ۲۰ هزار تومان است و تا شب دو سه میلیون هزینه شلیک هر تیرانداز می‌شود. چند میدان ما از کار افتاده، ولی اجازه ندادیم کار بماند. 

در ادامه هنریک آواکیان نیز توضیحاتی در خصوص شرایط امادگی تیم اسکیت ارائه کرد.

مناف هاشمی، دبیر کل کمیته ملی المپیک گفت: برای حضور در بازی‌های آسیایی ۱۷ تیرانداز داریم و با نظر رییس تا امروز می‌توانیم نفرات را با نظر رئیس اضافه و کم کنیم. تا دو روز اینده به فدراسیون تیراندازی کمکی خواهیم داشت و اگر کمک‌های ویژه‌ای تا یک ماه آینده نیاز باشد فراهم خواهیم کرد. 

علی دوستی، عضو تیم ملی اسکیت گفت: اردو‌ها منظم برگزار می‌شود. خداراشکر کار‌ها به خوبی پیش می‌رود. تلاش خود را می‌کنیم که رو سفید باشیم و پاسخ زحمات رییس فدراسیون و اعتماد مسیولین کمیته را بدهیم.

مناف هاشمی و هیات همراه در ادامه از اردوی تیم ملی تپانچه بازدید کرد و با ملی‌پوشان و جعفرزاده، مربی تیم تپانچه گفتگو کرد.

جواد فروغی در بازدید دبیر کمیته ملی المپیک از اردوی تیم ملی تیراندازی از خصوص نیاز به احیای مجموعه ورزشی آزادی صحبت کرد.

در پایان نیز مناف هاشمی و‌مسئولین فدراسیون در سالن ۸۰ خط با تیراندازان در رشته تفنگ و تپانچه گفتگو کردند.

نصر اصفهانی به نمایندگی از کادر فنی تیم تپانچه عنوان کرد: ورزشکاران لیاقت و قابلیت گرفتن بهترین نتایج را دارند. توانمندی بالایی دارند. باید از لحاظ روانی آن‌ها را اماده مسابقات کنیم. مشکلات فشنگ را اقای قربانی تا جایی که شده فراهم کرده است.

مریم طالبی سرمربی تیراندازی تاکید کرد: امیدواریم بتوانیم روند پیشرفت و عملکرد بهتر در هر مسابقه داشته باشیم تا برای کسب سهمیه المپیک نتایج قابل قبولی بگیریم. تیم تفنگ پتانسیل گرفتن چهار سهمیه دارد، اما اینکه این حمایت و پشتیبانی چقدر بالقوه شود بستگی به مسئولان دارد.