علمی و پزشکی

این خودروها مرگبارترین تصادفات را رقم زدند/ عکس

تینا مزدکی_‌ تجزیه و تحلیل تحقیقات NHTSA تصادفات مرگبار برای خودروها، شاسی بلندها و کامیون ها را در سال های مدل ۲۰۱۴-۲۰۱۸ پوشش داد. توجه به این نکته مهم است که سیستم‌های ایمنی پیشرفته، مانند ترمز اضطراری خودکار (AEB) و نظارت بر نقاط کور، تجهیزات استاندارد بسیاری از وسایل نقلیه در این دوره نبودند. به عنوان مثال، AEB در سال ۲۰۲۰ در فورد F-۱۵۰ استاندارد شد.

۱. فورد سری F (F-۱۵۰، F-۲۵۰، F-۳۵۰)

کل تصادفات مرگبار (۲۰۱۴-۲۰۱۸): ۱۰۸۴۵

سرنشینان کشته شده در تصادف مرگبار: 0.46

فروش خودور در سال ۲۰۱۸: ۹۰۹,۳۳۰

این خودروها مرگبارترین تصادفات را رقم زدند/ عکس

F-۱۵۰ محبوب ترین وسیله نقلیه از هر نوع در ایالات متحده است. اما F-۱۵۰ همراه با همتایان خود، کامیون‌های بزرگ‌تر F-۲۵۰ و F-۳۵۰ Super Duty، بیش از هر چیز دیگری در جاده‌ها باعث تصادفات مرگبار می‌شود. بین سال‌های ۲۰۱۷ تا ۲۰۱۹، F-۱۵۰ به تنهایی بیشترین تعداد تصادفات مرگبار را در پنج ایالت کلرادو، فلوریدا، جورجیا، نوادا و یوتا داشته است. اکنون جای تعجب نیست که این خودرو در صدر لیست خطرناک ترین خودروها قرار دارد.

2. شورولت سیلورادو

کل تصادفات مرگبار (2014-2018): 7718

سرنشینان کشته شده در تصادف مرگبار: 0.47

فروش خودرو در سال 2018: 585,581

این خودروها مرگبارترین تصادفات را رقم زدند/ عکس

سیلورادو به طور مداوم از نظر فروش در جایگاه دوم قرار گرفته است. عجیب است که سیلورادو بیش از هر وسیله نقلیه دیگری منجر به تصادفات مرگبار در آرکانزاس و ورمونت شد.

3. هوندا آکورد

کل تصادفات مرگبار (2014-2018): 5079

سرنشینان کشته شده در هر وسیله نقلیه در تصادف مرگبار: 0.65

فروش خودرو در سال 2018: 291,071

این خودروها مرگبارترین تصادفات را رقم زدند/ عکس

وقتی صحبت از تصادفات مرگبار به میان می آید، همه چیز در مورد پیکاپ ها نیست، زیرا هوندا آکورد همیشه محبوب، به عنوان سومین خودروی مرگبار در لیست و بدترین خودروی سواری در مورد تلفات وسایل نقلیه رتبه بندی می شود. اگرچه فورد حدود سه برابر بیشتر از هوندا خودروهای سری F می فروشد، داده های تصادفات آکورد نشان می دهد که 0.65 سرنشین در تصادفات مرگبار این خودرو کشته شده اند. این تقریبا 50 درصد بیشتر از سری F است. در نهایت، هوندا آکورد مرگبارترین وسیله نقلیه در شش ایالت کانکتیکات، مریلند، نیوجرسی، نیویورک، کارولینای شمالی و رود آیلند، بین سال های 2017 تا 2019 است.

منبع: copilotsearch

227323

تیم خبری علمی پزشکی

برای من، نوشتن 60 توضیح پروفایل یعنی برقراری ارتباط با 60 جامعه متفاوت است. من به هر یک از شما متعهدم تا بهترین محتواهای پزشکی را ارائه دهم و همراه شما در مسیر بهبود سلامتی قرار بگیرم.