بین الملل

اوکراین: آزمایش موشک با برد 700 کیلومتر موفقیت‌آمیز بود

یک مقام دفاعی اوکراین اعلام کرد که این کشور به طور موفقیت‌آمیز موشکی به برد 700 کیلومتر را شلیک کرده است.

به گزارش ایران تودی، سخنگوی وزارت دفاع اوکراین به الجزیره گفت: ما از آزمایش موفقیت‌آمیز موشک با برد 700 کیلومتر مفتخر هستیم.

وی در ادامه گفت: برد این موشک به هزار کیلومتر نیز می‌رسد و این دستاورد بزرگی برای اوکراین محسوب می‌شود.

این مقام دفاعی اوکراین ادامه داد: تنها احتمال جلوگیری از شدت گرفتن جنگ، پیروزی اوکراین است.

ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهور اوکراین روز پنجشنبه و یک روز پس از اعلام مسکو مبنی بر هدف قرار گرفتن فرودگاه «پسکوف» روسیه در فاصله بیش از ۶۰۰ کیلومتری مرز اوکراین، مدعی شده بود کی‌یف سلاحی دوربرد ساخته که با موفقیت به هدفی در فاصله ۷۰۰ کیلومتری اصابت کرده است.

در حمله به فرودگاه پسکوف که بامداد چهارشنبه به وقوع پیوست، چهار هواپیمای ترابری نظامی «ایلوشین ایل-۷۶» آسیب دیدند. پس از این حمله، برخی رسانه‌های روسیه درباره احتمال هدف قرار گرفتن فرودگاه از مبدأ کشورهای استونی و لتونی صحبت کردند.

خبرگزاری آسوشیتدپرس نوشته حمله به فرودگاه پسکوف که هم‌مرز با کشورهای عضو ناتو است، با موجی از حملات پهپادها و به مدت چهار ساعت انجام شد.

زلنسکی در کانال تلگرام خود خبر ساخت این سلاح را منتشر کرده و مدعی شده این سلاح توسط وزارت صنایع راهبردی اوکراین تولید شده است.

انتهای پیام

کارگروه خبری مقالات بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای فضایی و نجومی جهانی. با دانش در زمینه اخبار فضایی، کشف‌های نجومی و پیشرفت‌های فضانوردی، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره رویدادهای فضایی، اکتشافات نجومی و تاثیرات آن‌ها بر جوامع ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی و علمی، به شما دیدی جامع از تحولات فضایی و نجومی جهانی می‌دهم.