بین الملل

اعتراف موساد به غافلگیری از حمله ۷ اکتبر

سرویس جاسوسی رژیم صهیونیستی برای نخستین بار اعتراف کرد که از حمله حماس به شهرک‌ها و پایگاه‌های نظامی در مجاورت نوار غزه در روز هفت اکتبر غافلگیر شده است.

به گزارش ایران تودی، یوسی میلمان، کارشناس امنیتی رژیم صهیونیستی گفت که سرویس اطلاعاتی این رژیم (موساد)، برای اولین بار در سندی که توسط موساد برای نسخه جدید بولتن میراث اطلاعات و مرکز خاطرات رژیم صهیونیستی تهیه شده بود و شامل جزئیات فعالیت آژانس در طول جنگ غزه است، اعتراف کرد که از رویدادهای هفت اکتبر غافلگیر شده است.

طبق گزارش آناتولی، میلمان افزود که این اعتراف ممکن است بدیهی به نظر برسد، اما در واقع زمانی که در یک نشریه رسمی منتشر می‌شود اهمیت پیدا می‌کند، اگرچه این سند امضا نشده است، اما برای هر کسی که با رویه‌های کاری موساد آشنا باشد، روشن است که هر کلمه در آن توسط دیوید بارنیا، رئیس موساد تایید شده است.

وی اشاره کرد که این سند نشان می‌دهد که موساد در حیطه نقش خود، بر صحنه فلسطین تمرکز نمی‌کند، اما در عمل، قطعاً با بسیاری از طرف‌های مرتبط با این حوزه تماس و تعامل دارد.

 دولت بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر حکومت اشغالگر با موجی از انتقادات گسترده در محافل صهیونیست در نتیجه شکستش در پیش‌بینی حمله حماس در هفت اکتبر روبه‌رو است.

حماس در هفت اکتبر طی عملیات طوفان الاقصی، از تعرضات نیروها و شهرک نشینان صهیونیست در حق ملت فلسطین، دارایی‌ها و مقدسات آنها به ویژه مسجد الاقصی انتقام گرفت.

طی این حمله صدها شهرک نشین کشته و حدود ۲۳۹ نفر توسط مقاومت فلسطین و در راس آن حماس به اسارت در آمدند.

انتهای پیام