اقتصادی

آمادگی تمام دستگاه‌ها برای تأمین سوخت زمستان

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: از ماه‌های قبل با همکاری تمام دستگاه‌های ذی‌ربط و مطالعه سال‌پایه برنامه‌ریزی‌ها برای تأمین سوخت زمستانه بخش خانگی و صنعتی آغاز شده و پیش‌بینی می‌شود با افتتاح فاز ۱۱ پارس جنوبی وضعیت در زمستان سال جاری از سال‌های گذشته بهتر باشد.

قاسم ساعدی در گفت وگو با ایران تودی با اشاره به میزان آمادگی دستگاه‌ها برای تامین گاز و برق در فصل سرما، بیان کرد: با تلاش های کمیسیون انرژی، کارگروه وزارت نفت و مشارکت مستمر مرکز پژوهش‌های مجلس برای تامین خوراک پتروشیمی و پالایشگاه ها و تامین سوخت مورد نیاز در مناطق سردسیر کشور، برنامه های حساب شده‌ای تهیه شده است. مطالعاتی خوبی بر روی سال پایه یعنی سال قبلی انجام گرفته است تا مشکلات و نقاط ضعف سال سرد قبلی در سال جدید تکرار نشود و نقاط قوت نیز تقویت شود.

وی در ادامه اظهار کرد: وزارت نفت نهایت تلاش خود را به کار گرفته است تا در فصل سرد در بخش خانگی و صنعتی با مشکل مواجه نشویم. دولت کاملا در این مسیر قرار گرفته تا در فصل زمستان سوخت مورد نیاز تمام بخش‌ها تامین شود. گام های موثری برداشته شده است. باید به آینده خوش بین باشیم. دولت و مجلس از ماه های قبل مطالعه را شروع کردند. رفع مشکلات از قبیل بازسازی شبکه انتقال، تقویت ایستگاه های پمپاژ، رفع معضلات و مشکلات در تولید سوخت در دستور کار قرار گرفته است.

رئیس مجمع نمایندگان استان خوزستان در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: از سوی دیگر با افتتاح فاز ۱۱ پارس جنوبی خیلی از نیازمندی های داخل در زمستان سال جاری تامین خواهد شد. فاز ۱۱ پارس جنوبی وارد مدار شده و گاز تولیدی آن برای تامین مصارف داخلی به کار گرفته خواهد شد. وضعیت امسال ما نسبت به سال قبلی بهتر خواهد بود. از این بابت ما خوش بین هستیم. ان شاءالله با همت مسئولان در وزارت نفت، گاز و نیرو و حضور مستمر کمیسیون انرژی در کنار این دو وزارتخانه مشکل خاصی را در ماه‌های آینده نخواهیم داشت و اگر هم مشکلی ایجاد شود به صورت قابل مدیریت خواهد بود.

انتهای پیام

تحریریه اقتصادی

سلام! من یک خبرنگار اقتصادی با تجربه فعالیت در زمینه اخبار و تحلیل‌های اقتصادی هستم. با دانش عمیقی از مسائل مالی و اقتصادی، تلاش می‌کنم به شما اطلاعات دقیق و جامع را ارائه دهم تا شما بتوانید درک بهتری از رویدادها و تغییرات در دنیای اقتصاد داشته باشید.