بین الملل

آلمان کمک نظامی سالانه برای اوکراین در نظر گرفت

مجله فوربس به نقل از وزیر دارایی آلمان نوشت، برلین قصد دارد تا سالها، حدود ۵.۵ میلیارد دلار کمک نظامی را در هر سال به اوکراین بدهد.

به گزارش ایران تودی، مجله فوربس با نقل قول از کریستین لیندنر، وزیر دارایی آلمان نوشت، برلین حدود ۵.۵ میلیارد دلار کمک نظامی را به صورت سالانه تا مدت چندین سال در اختیار اوکراین قرار خواهد داد.

به نوشته این نشریه، وزیر دارایی آلمان در جریان نخستین سفر رسمی خود به شهر کی‌یف از زمان شروع عملیات نظامی ارشت روسیه در اوکراین فاش کرد، برلین برنامه دارد دست کم تا سال ۲۰۲۷ در هر سال پنج میلیارد یورو (۵.۴۵ میلیارد دلار) کمک نظامی را در اختیار ارتش اوکراین قرار دهد.

وزیر دارایی اوکراین روز دوشنبه در سفری از پیش اعلام نشده وارد شهر کی‌یف شد. لیندنر در جریان این سفر به همراه سرگئی مارچنکو، همتای اوکراینی اش یک یادداشت همکاری بین کی‌یف و برلین با هدف تقویت بودجه اوکراین در سالهای آینده را امضا کردند و کمک نظامی برلین به کی‌یف نیز در چارچوب این سند مطرح شد. 

لیندنر در کنفرانس  مطبوعاتی مشترکی با سرگئی مارچنکو گفت، هنوز پارلمان آلمان این تصمیم را تصویب نکرده است.

آلمان  بر طبق این توافق قرار است کمک‌های مشورتی در حوزه سیاستگذاری گمرک، نظارت  بر بازار مالی، مدیریت سرمایه گذاری دولتی و خصوصی سازی شرکت‌های دولتی به کی‌یف عرضه کند.

این سیاستمدار آلمانی اظهار کرد: برلین  تا هر میزان که لازم باشد از کی‌یف پشتیبانی خواهد کرد.

به نوشته پایگاه راشاتودی، او اضافه کرد، کشورش تا کنون ۲۲ میلیارد یورو (۲۴ میلیارد دلار) کمک به اوکراین داده که شامل ۱۲ میلیارد یورو کمک نظامی می‌شود.

انتهای پیام

کارگروه خبری مقالات بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای فضایی و نجومی جهانی. با دانش در زمینه اخبار فضایی، کشف‌های نجومی و پیشرفت‌های فضانوردی، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره رویدادهای فضایی، اکتشافات نجومی و تاثیرات آن‌ها بر جوامع ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی و علمی، به شما دیدی جامع از تحولات فضایی و نجومی جهانی می‌دهم.