استان ها

558 تخت جدید برای بیماران کرونا در موج چهارم آماده می شود

به گزارش خبرگزاری ایران تودی در قزاقستان؛ علی فخار سلیمانی در هفتادمین جلسه ستاد تاج استان قزوین که شنبه شب در فرمانداری برگزار شد ، گفت: موج چهارم آغاز می شود و علائمی وجود دارد که ویروس جهش یافته در کشور در حال گردش است ، بنابراین موج بیماری در دوره جدید

سلیمانی تصریح کرد: در استان قزوین ، شهر تاکستان با رنگ قرمز ، قزوین و البرز با نارنجی و آوج و آبیک با زرد.

وی گفت: “تعداد بستری ها در استان در حال افزایش است و تجربه سال گذشته نشان می دهد که هر کجا مردم پروتکل ها را دنبال می کنند ، ما شاهد افزایش بیماری هستیم.

image_2021_4_3-11_18_41_216_RGV

دبیر مرکز تاج قلب در دانشگاه علوم پزشکی قزوین گفت: تعداد بستری شدن ها در دو هفته آینده و تعداد مرگ و میرها در سه هفته آینده افزایش می یابد ، ما باید با تشدید محدودیت ها و درخواست از مردم برای پیوستن به پروتکل ها این شرایط را برطرف کنیم. .

وی گفت: بعضی روزهای مارس پا نداشتیم اما امروز روزی 5-4 پا داریم که روند نگران کننده ای است.

سلیمانی اظهار داشت: در صورت افزایش تعداد پرستاران بیمارستانی ، تخت های بیمارستانی در استان پاسخگوی نیازها نیست بنابراین تصمیمات اتخاذ شده در این جلسه بسیار مهم و تعیین کننده است.

وی گفت: طی بیست و چهار ساعت گذشته 61 بیمار دیگر آلوده به ویروس کرونا در بیمارستان بستری شده اند که به 291 نفر رسیده است و متأسفانه 4 بیمار کرونا جان خود را بر اثر ویروس از دست داده اند.

سلیمانی افزود: تعداد مشخصی از موارد ویروس کرونا در آن دوره به 325 نفر رسید و در حال حاضر 15 بیمار جدی در بخش مراقبت های ویژه بستری شده و تحت سیستم تنفسی هستند.

دبیر مرکز کرونا در دانشگاه علوم پزشکی قزوین یادآور شد: با افزایش 80 درصدی بیماران بستری در بیمارستان ها ، در هفته های آینده نگران هستیم که نتوانیم تخت های لازم را تأمین کنیم.

وی افزود: 225 بیمار کرون در بیمارستان های دانشگاهی ، 65 نفر در بیمارستان های تأمین اجتماعی ، یک نفر در یک بیمارستان خصوصی و 62 نفر در بخش مراقبت های ویژه بستری شدند ، اما هیچ بیماری در بخش مراقبت های ویژه بستری نشد.

سلیمانی گفت: بیش از 159000 آزمایش از بیماران گرفته شده است و در مرحله اول 4331 دوز واکسن کرونا به 3931 بیمار داده شد و 321 نفر واکسن دوم را دریافت کردند.

تاج 21

وی گفت: “با قطع جراحی غیرضروری ، همه امکانات خود را برای بیماران ویروس کرونا بسیج کرده ایم و 100٪ ظرفیت تخت های بیمارستان بوعلی برای بیماران ویروس کرونا در دسترس است و در بیمارستان استان این ظرفیت برای بیماران ویروس کرونا برای جراحی. با حذف. “

سلیمانی افزود: 446 تخت معمولی ، 112 تختخواب ویژه و 558 تخت مخصوص بیماران کرونری آماده موج دهی برای خدمات رسانی هستند.

تست های مثبت به 15٪ افزایش یافت

وی ادامه داد: در هفته ها و ماه های اخیر به طور متوسط ​​فقط 5 درصد آزمایشات مثبت بوده است اما امروز حدود 15 درصد آزمایشات مثبت است.

دبیر مرکز تاجگذاری در دانشگاه علوم پزشکی قزوین گفت: اکثر مرگ و میرهای استان هنوز بالای 60 سال است ، بنابراین خانواده باید از سالمندان و سالخوردگان مراقبت کند.