استان ها

۳۶۵ میلیارد تومان اعتبار در سفر رئیس جمهور به حوزه فرهنگ همدان اختصاص یافت

۳۶۵ میلیارد تومان اعتبار در سفر رئیس جمهور به حوزه فرهنگ همدان اختصاص یافت

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان گفت: ۳۶۵ میلیارد تومان اعتبار از سفر رئیس جمهور به اسن استان در مرداد ماه سال جاری به حوزه فرهنگ و هنر استان همدان اختصاص یافت.

به گزارش خبرگزاری ایران تودی از همدان و به نقل  از روابط عمومی فرهنگ و ارشاد اسلامی همدان، مسعود ویژه این اعتبار بر اساس مکاتبه معاون اول رئیس جمهور با وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در سفر به استان اختصاص یافته است.

وی اظهار داشت: ۵۰ میلیارد تومان از این اعتبار برای تکمیل موزه هنرهای معاصر همدان تعیین شده که در سال‌های ۱۴۰۱ و ۱۴۰۲ اختصاص می‌یابد.

ویژه تصریح کرد: با اختصاص این اعتبارات مصوب شده در سفر رئیس جمهور، زیرساخت‌های فرهنگی و هنری استان تا حدود قابل توجهی تقویت شده و ارتقا می یابد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان در خصوص نحوه تخصیص و اجرای اعتبارات فرهنگی مصوب در سفر رئیس جمهور به استان همدان گفت: ۳۰ میلیارد تومان هم برای فعالیت‌های فرهنگی در استان مصوب شده است که توسط سازمان برنامه و بودجه کشور تأمین می‌شود.

ویژه، از اختصاص ۲۰ میلیارد تومان برای تکمیل مجتمع‌های فرهنگی و هنری استان خبر داد و تصریح کرد: این مبلغ برای بنای یادبود سیدجمال‌الدین اسدآبای، مجتمع فرهنگی هنری زنگنه ملایر و مجتمع فیروزان نهاوند به تصویب رسیده است.

وی تاکید کرد: بر اساس مصوبات سفر، مقرر شد ۱۰ میلیارد تومان نیز توسط وزارت نفت برای توسعه و تجهیز مجتمع‌های فرهنگی و هنری استان در اختیار وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی قرار گیرد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان تصریح کرد: بخش دیگری از اعتبار مصوب در حوزه فرهنگی استان به مواردی از قبیل توسعه و تجهیز کتابخانه‌های عمومی شهری و روستایی، تکمیل مصلی‌ها، مدارس علمیه خواهران و برادران، تکمیل کتابخانه مرکزی همدان و تکمیل تالار قرآن همدان اختصاص یافته است.

آیت‌الله «سیدابراهیم رییسی» رییس جمهوری اسلامی ایران پنج‌شنبه ۶ مرداد۱۴۱ در سی‌امین سفر استانی خود، وارد همدان شد، سفر رئیس جمهور ۲۴ هزار میلیارد تومان رهاورد برای استان همدان به همراه داشت که شامل ۱۴ هزار میلیارد تومان برای اجرای طرح های عمرانی، اقتصادی و خدماتی و پرداخت ۱۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات در بخش های مختلف است.

 


آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف