فرهنگ و هنر

۳۰ ساعت سرگردانی مسافران ایرانی در فرودگاه روسیه + فیلم

رئیس اتحادیه خدمات سفر ایران با بیان اینکه سه مسافر ایرانی در یکی از فرودگاههای روسیه گیر افتاده بودند ، گفت: “این مسافران بیش از دو ساعت در فرودگاه ماندند و ادعا کردند که مجوز ورود آنها جعلی است و اجازه خروج ندارند ، ” او گفت.

حرمت الله رفیعی در توضیح این حادثه به ایران تودی گفت: “صبح دیروز ، دو پرواز از تهران به روسیه انجام شد. یکی از آنها متعلق به ایرفلوت روسیه بود که 5 مسافر ایرانی داشت و حدود ساعت 4:55 بامداد صبح پنجشنبه. پنجشنبه. از” تهران در ماه آگوست. او عازم روسیه ، فرودگاه شرمیتووا شد. شرکتهای هواپیمایی خارجی هرگز به شما اجازه پرواز نمی دهند مگر اینکه از ویزای مسافرتی خود مطمئن باشید.

وی افزود: حوالی ساعت 7:30 صبح یک فروند هواپیمای ایرانی با بیش از 3 مسافر به همان مقصد آورده شد. مسافران هر دو پرواز در خارج شدن از فرودگاه با مشکل روبرو بودند. اما پس از سفارت ایران ، کلیه مسافران هواپیمای ایرانی پس از چند ساعت تأخیر مجاز به ترک فرودگاه بودند ، اما دو مسافر ایرانی در هواپیمای روسی بیش از دو ساعت در فرودگاه ماندند و با تاخیر مواجه شدند. آنها ورودی ندارند ، دو نوزاد و یک پیرمرد بین آنها وجود دارد.

وی در مورد دلیل بازداشت این مسافران ایرانی گفت: همه این مسافران با شناسه فن و بلیط بازی های جام اروپا به روسیه سفر کرده اند و هیچ اقدام غیرقانونی انجام و گزارش نشده است. وی گفت: حتی اگر روسیه نسبت به مسافران سخت گیر باشد و حتی اتهاماتی وارد شود ، سفارت ایران در روسیه باید وضعیت شهروندان ایرانی را رصد کند.

وی گفت: اگر سفارت معتقد باشد كه كاری غیرقانونی انجام شده است ، باید پیگرد قانونی كند. س Ourال ما از سفارت ایران این است که از چه حقوقی برای شهروندان ایرانی خارج از کشور حمایت می کند ، که به آنها اجازه می دهد در فرودگاه در شرایط نامساعدی زندگی کنند. در میان مسافران ، زوجینی وجود دارند که برای ماه عسل خود با خانواده و سالخوردگان در آنجا سفر کرده اند و به مدت 30 ساعت به هیچ تأسیساتی دسترسی ندارند.

رافی در مورد ادعای جعلی بودن مجوز ورود مسافر ، گفت: “مرز روسیه مدت طولانی است که به دلیل تاجگذاری به پاکستان ، افغانستان ، هند و ایران بسته شده است.” همه مسافران با کارت هواداری روسی قابل استعلام و غیرقانونی از آنجا عزیمت می کنند.

وی افزود: اگر احتمال مهاجرت غیرقانونی این افراد با هویت هواداری از روسیه وجود دارد ، س isال این است که آیا با ویزا نمی توان این کار را انجام داد؟ آیا این شایعه ای درباره ترکیه یا کشور دیگری که نیاز به ویزا دارد نیست؟ روسیه خود این شناسه هوادار و بلیط های بازی های جام اروپا را تهیه کرده است و هر مسافری می تواند آن را دریافت کند ، چرا با این شهروند ایرانی اینگونه رفتار می شود؟ همه طبق قوانین مصوب روسیه سفر می کردند و سفارت ایران باید از حقوق خود دفاع کند.

رفیعی گفت: این آژانس مسافرتی یکی از موسسات تأثیرگذار در بازار روسیه است و همیشه فعالیت می کند و هرگز به اعتبار آن لطمه نمی زند. مسافران نام و آدرس ندارند.

فیلم زیر توسط مسافران بی خانمان در فرودگاه شرمیتووا روسیه ضبط شده و به ایران تودی ارسال شده است.

انتهای پیام