فرهنگ و هنر

کمبودهای شدید استان مرکزی در حوزه تفریح و نشاط، محسوس است

ایران تودی/ مرکز استاندار مرکزی گفت: این استان در زمینه گردشگری تاریخی و طبیعی از فرصت های خوبی برخوردار است اما در حوزه تفریح ​​و نشاط در مناطق مختلف استان کمبودهای جدی وجود دارد.

فرزاد مخلص الائمه در بازدید از امامزاده هزاری در روز یازدهم آذرماه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در روزهای دهم و یازدهم آذر ماه سال 1401 پذیرای وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی هستیم. برنامه مفصل و فشرده ای برای بررسی فرصت ها و امکانات کشورمان داریم و مشکلات، چالش ها و مشکلات استان مرکزی در حوزه میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی بررسی شده است.

وی افزود: در این سفر فشرده 2 روزه وزیر زمان بیشتری را نسبت به اولین سفر خود به استان مرکزی در استان سپری کرد.

استاندار مرکزی گفت: در این بازدید روز گذشته از شهرهای دیلیجان، نراق، محلات، نیم ور و خمین بازدید کردیم و امروز از اراک و امامزاده سید احمد (ع) هزاوه بازدید کردیم و سپس از آنها بازدید خواهیم کرد. به شهر تفرش.

مخلیس الائمه ادامه داد: موزه در حال ساخت اراک و منطقه گردوگردی اراک نیز مورد بازدید قرار گرفت و تقریباً بخش بزرگی از استان بررسی شد و تصمیمات خوبی در حوزه گردشگری استان اتخاذ شد.

وی با اشاره به مسائل مربوط به حوزه های میراث فرهنگی گفت: هماهنگی های لازم بین میراث فرهنگی و حوزه های وقف انجام شد و دستوراتی صادر شد، وزیر از نزدیک در جریان اختلافات بین دستگاه های مختلف مسئول گردشگری قرار گرفت. امیدواریم این بازدید مایه خیر و برکت برای استان مرکزی باشد.

استاندار مرکزی تصریح کرد: این استان در زمینه گردشگری تاریخی و طبیعی از فرصت های خوبی برخوردار است، اما کمبودهای جدی در زمینه تفریح ​​و نشاط در نقاط مختلف استان وجود دارد. مواردی نیز در دیدار حضوری با مردم مطرح شد و باید به فوریت از سوی شهرداری ها و حوزه گردشگری در این حوزه کاری انجام شود.

وی ادامه داد: امیدواریم برخی از مسائلی که به گره های قدیمی تبدیل شده است با استفاده از حزب دولت حل شود، واقعیت این است که بسیاری از این مشکلات قدیمی است و حل آنها نیازمند تصمیم گیری در سطح ملی است.

وی افزود: در سفر هیئت دولت به استان مرکزی اعتباراتی برای احیای آثار تاریخی تصویب شد که قطعا این ارقام کافی نیست.

انتهای پیام