حوادث

کره جنوبی به دنبال علت فاجعه هالووین/ گزارش ۳۵۸۰ مورد مفقودی

پس از کشته شدن 151 نفر در مراسم هالووین در سئول، پایتخت کره جنوبی، سوالاتی در مورد علت این حادثه مرگبار مطرح شده است و این کشور در جستجوی پاسخ است.

به گزارش ایران تودی، مقامات این کشور پس از فاجعه نامیده شدن جشن هالووین در سئول و یکی از بدترین رویدادهای کره جنوبی، عزای عمومی اعلام کرده و در حال بررسی چگونگی جان باختن دست کم 151 نفر هستند.

ده‌ها هزار نفر، عمدتاً نوجوانان و جوانان، در روز هالووین برای شرکت در اولین رویداد کره جنوبی از زمان لغو محدودیت‌های کووید-19 به یک کلوپ شبانه هجوم آوردند.

اما بر اساس تصاویر و ویدئوهایی که در شبکه های اجتماعی دست به دست می شود و جمعیت زیادی را در یک کوچه باریک نشان می دهد، این رویداد به هرج و مرج تبدیل شد. به گفته شاهدان، ازدحام جمعیت در این مراسم به حدی بود که حرکت و حتی نفس کشیدن سخت شده بود.

سوآ چو، 23 ساله، شاهدی که موفق به فرار به ساختمان دیگری شد و شاهد فاجعه بود، گفت: “ناگهان برخی از شرکت کنندگان شروع به هل دادن یکدیگر کردند و مردم شروع به فریاد زدن کردند.” عده ای جلو می رفتند و عده ای عقب می رفتند و بعد همدیگر را هل می دادند.

مقامات کره جنوبی همچنان در حال بررسی علت سقوط هستند، اما چوی سونگ بوم، رئیس سازمان آتش نشانی یونگ سان-گو، گفت که جمعیت احتمالاً علت اصلی سقوط بوده و بسیاری از مردم روی زمین افتاده اند.

در نتیجه این حادثه حداقل 82 نفر مجروح شدند. در میان قربانیان این حادثه 19 تبعه خارجی نیز وجود دارد.

کره جنوبی در جستجوی علت فاجعه هالووین/گزارش 3580 مفقود شده

پس از این حادثه، خانواده‌های بسیاری از قربانیان امشب در نزدیکی کلوپ شبانه تجمع کردند و مسئولان در حال جمع‌آوری اسامی کشته‌شدگان و مفقودان و تلاش برای شناسایی اجساد هستند.

به گفته مقامات کره جنوبی، تاکنون بیش از 90 درصد از قربانیان شناسایی شده اند. همچنین حدود 10 نفر دیگر را نمی توان در حال حاضر شناسایی کرد زیرا برخی از آنها زیر 17 سال هستند (برای شناسایی بسیار جوان) و برخی دیگر خارجی هستند.

همچنین، بسیاری ناپدید شده اند و خانواده ها با نگرانی به بیمارستان ها و سردخانه ها مراجعه می کنند. تا ساعت 14:00 امروز (یکشنبه) به وقت محلی، بیش از 3580 مورد ناپدید شدن گزارش شده است.

کره جنوبی در جستجوی علت فاجعه هالووین / گزارش 3580 مفقود شده

اگرچه دولت تحقیقات در مورد جزئیات این حادثه را آغاز کرده و قول داده است که اقداماتی را برای جلوگیری از تکرار حوادث مشابه انجام دهد، اما سوالاتی در مورد چگونگی وقوع چنین فاجعه ای مطرح شده است.

سوآ چو، که از این حادثه جان سالم به در برد، گفت: «من هیچ نیروی پلیس یا مقامی را ندیدم که قبل از حادثه تلاش کند جمعیت را کنترل کند. حتی پس از ورود آنها، احساس سردرگمی و وحشت ادامه داشت. نیروی پلیس فریاد می زد، اما ما نمی توانستیم با اطمینان بگوییم که آنها پلیس واقعی هستند یا خیر، زیرا افراد زیادی در لباس پلیس بودند.

انتهای پیام