استان ها

کاهش ۳۹ درصدی مخاطبان سینما در خراسان رضوی طی دهه پایانی صفر

ایران تودی/خراسان رضوی رئیس گروه امور سینمایی، سمعی و بصری اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی از کاهش ۳۹ درصدی مخاطبان سینما در خراسان رضوی طی دهه پایانی صفر خبر داد.

سوسن محمدزاده در گفت‌وگو با ایران تودی در خصوص میزان فروش سینماهای خراسان رضوی در دهه پایانی ماه صفر اظهار کرد: فروش سینماهای خراسان رضوی در دهه پایانی ماه صفر حدود یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان بوده است که نسبت به ۱۰ روز ماقبل آن یعنی در بازه زمانی ۴ لغایت ۱۴ شهریور ماه حدود ۴۰ درصد کاهش فروش داشته است.

وی افزود: کاهش فروش سینماها به دلیل ممنوعیت اکران فیلم‌های کمدی در دهه پایانی ماه صفر بوده است. فیلم‌های کمدی در کشور در صدر فروش گیشه قرار دارد که فروش سینماها در ۱۰ روز گذشته در سراسر کشور به همین دلیل با کاهش فروش مواجه بوده است.

رئیس گروه امور سینمایی، سمعی و بصری اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی با اشاره به اینکه اکران مجدد فیلم‌های کمدی از روز یکشنبه آغاز شده است، ادامه داد: البته تعطیلی سینماها در روزهای اربعین و ۳ روز پایانی ماه صفر نیز در کاهش فروش سینماها تاثیرگذار بوده است.

‌محمدزاده در خصوص میزان مخاطبان سینماهای استان در ۱۰ روز گذشته عنوان کرد: ۳۵ هزار و ۴۸۶ مخاطب در دهه پایانی صفر به تماشای فیلم‌ها در سینماهای خراسان رضوی نشسته‌اند، این در حالی است که در ۱۰ روز ماقبل آن سینماهای استان ۵۷ هزار و ۲۴۰ مخاطب داشته است. بررسی آمار مخاطبان سینماها در این ۲ بازه زمانی نیز خبر از کاهش ۳۹ درصدی مخاطبان سینما در ۱۵ لغایت ۲۵ شهریور ماه دارد.

انتهای پیام