استان ها

پنج میلیارد تومان تجهیزات پزشکی به علوم پزشکی سیستان و بلوچستان اهدا شد

ایران تودی/سیستان و بلوچستان رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: با نهادینه کردن فرهنگ کار خیرخواهانه در حوزه سلامت، می‌توانیم ضمن رفع مشکلات به سلامت جامعه کمک کنیم.

دکتر حبیب غزنوی شامگاه چهار شنبه در نشست  با مدیرکل مجمع خیرین استان گفت: نقطه قوت نظام بهداشت و درمان استان کمک گرفتن از مردم در قالب سازمان‌های مردم نهاد است و در همین راستا دانشگاه علوم پزشکی زاهدان از تمام توان خود را جهت تسهیل گری ساز و کارهای قانونی استفاده کرده است.

وی ادامه داد: هر قدر که بتوانیم مشارکت مردم را جلب کنیم  باعث می شود تا مبادرت به کارهای خیر فرهنگ سازی شود.

دکتر غزنوی افزود: حوزه فعالیت نظام سلامت و خدماتی که ارائه می‌دهد بسیار گسترده است و علاوه بر حوزه های عمرانی و تجهیزات، بخشی از هزینه‌های متحمل شده به سیستم بهداشتی و درمانی هزینه‌های جاری است، بر همین اساس باید هماهنگی خیرین با حوزه سلامت بیشتر شود تا خیرین بتوانند در جهت رفع نیازهای واقعی حرکت کنند.

وی با اشاره به حضور یافتن پزشکان ایرانی خارج از کشور در زاهدان و انجام جراحی تخصصی گفت: باید از همه ظرفیت خود برای کمک گرفتن از کمک‌های داخلی و خارج استفاده کنیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان با بیان اینکه بسیاری از مردم استان به کشور عمان در رفت‌وآمد هستند گفت: با توجه به اینکه تعداد قابل توجهی از مردم ایران و استان در عمان زندگی می‌کنند می‌توان برنامه‌ریزی جدی جهت ورود خیرین از کشور عمان انجام داد.

طاهری مدیرکل مجمع خیرین سلامت سیستان‌وبلوچستان نیز گفت: تاکنون توسط این مجمع ۴۸ پروژه در دانشگاه علوم پزشکی زاهدان، زابل و ایرانشهر ساخته شده است.

وی افزود: بیش از ۵ میلیارد تومان تجهیزات پزشکی تاکنون به دانشگاه‌های علوم پزشکی استان کمک شده است و بیش از ۴ میلیارد تومان نیز در ایام کرونا در زمینه خرید تجهیزات و ملزومات پزشکی هزینه شده است.

آقای طاهری عنوان کرد: همچنین برای بیش از هزار و ۱۰۰ نفر از افراد بی بضاعت که توان پرداخت سهم درمان خود خود را نداشته اند یا فاقد بیمه بوده اند هزینه های درمانی شان پرداخت شده است.

انتهای پیام