استان ها

پذیرش نخستین بیمار در مرکز جامع سرطان همدان

پذیرش نخستین بیمار در مرکز جامع سرطان همدان

مدیر مرکز جامع سرطان گفت: با تجهیز مرکز جامع سرطان همدان به ۲ دستگاه شتاب دهنده، نخستین بیمار در این مرکز با تعرفه دولتی پذیرش شد.

 

به گزارش خبرگزاری ایران تودی از همدان مجید حیدری با اعلام این خبر اظهار کرد: درمان بیماران سرطانی به سه شیوه جراحی و برداشتن غده سرطانی، شیمی درمانی و پرتو درمانی صورت می گیرد که در همدان به علت نبود امکانات و تجهیزات مورد نیاز از ۲ شیوه نخست برای درمان این بیماری استفاده می شد.

 حیدری با بیان اینکه پرتو درمانی با نظر پزشک متخصص از این پس در این مرکز انجام می شود،ادامه داد: پیشتر به علت نبود این خدمت، فرد سرطانی مجبور به مراجعه به خارج از استان و یا پرداخت هزینه های گزاف در بخش خصوصی می شد.

وی اظهار کرد: ۲ دستگاه شتاب دهنده با هزینه کرد ۴۵۰ میلیارد ریال خریداری شد که هم اینک برای خرید این دستگاه ها باید دست کم پنج هزار میلیارد ریال پرداخت کرد.

مدیر مرکز جامع سرطان همدان اضافه کرد: با راه اندازی و آغاز پذیرش این مرکز، روزانه می توان ۳۰ تا ۴۰ بیمار سرطانی را در یک شیفت کاری هفت ساعته پذیرش کرد.

حیدری افزود: هزینه پرتو درمانی حدود یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال است که با راه اندازی این مرکز، میزان هزینه دریافتی از بیمار ۱۰ درصد رقم یاد شده می شود.

وی اظهار کرد: هزینه پرتو درمانی بر اساس تعرفه خدمات پزشکی ابلاغی از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی دریافت می شود.

مدیر مرکز جامع سرطان همدان همچنین گفت: در حال حاضر هشت تخت برای انجام شیمی درمانی در این مرکز وجود دارد همچنین معاینه و ویزیت بیماران در درمانگاه توسط چهار رادیو انکولوژیست صورت می گیرد.

حیدری افزود: با توجه به مجهز بودن مرکز جامع سرطان به دستگاه سی تی اسکن، در صورت تجویز پزشک نیازی به مراجعه به خارج از مرکز نیست و این کار در همین محل صورت می گیرد.

وی همچنین گفت: روزانه ۵۰ بیمار به مرکز جامع سرطان مراجعه می کنند که برای ۲۰ تا ۲۵ نفر شیمی درمانی صورت می گیرد و مابقی تنها ویزیت یا عکس برداری صورت می گیرد.

 


آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف