حوادث

هشدار‌های مهم پلیس آگاهی به زائران اربعین حسینی

آفتاب‌‌نیوز :

پلیس آگاهی استان خوزستان در اطلاعیه‌ای توصیه کرد:

برای ورود به کشور عراق و زیارت عتبات عالیات فقط گذرنامه ضروری است و از آوردن مدارک شناسایی اضافی خودداری شود.

از صفحه گذرنامه خود توسط تلفن همراه عکس بگیرید تا در صورت مفقود شدن یا سرقت مدارک بتوانید از اطلاعات آن‌ها بهره‌برداری کنید.

برای دریافت ویزای کشور عراق از طریق سامانه‌های رسمی سازمان حج و اوقاف مانند “سماح” ثبت نام کنید تا نسبت به صدور ویزا از طریق مراجع رسمی اقدام شود و از تحویل گذرنامه خود به دیگران خودداری کنید.

به تبلیغات دروغین در فضای مجازی در خصوص دریافت ویزای اربعین با قیمت ارزان و در کمترین زمان ممکن توجه نکنید و مدارک هویتی و گذرنامه خود را به افراد ناشناس تحویل ندهید.

توجه داشته باشید که در صورت دریافت ویزا از مراکز غیررسمی، پلیس در مرزهای خروجی با امکانات سخت افزاری و نرم افزاری مستقر است و ویزاها و گذرنامه‌های جعلی را به راحتی شناسایی می‌کند و از ادامه سفر جلوگیری خواهد کرد.

ورود غیر قانونی به کشور عراق مجازات ۶ ماه زندانی دارد.

برای دریافت گذرنامه شخصاٌ به دفاتر پلیس +۱۰ مراجعه کنید و به هیچ عنوان مدارک خود را به افراد ناشناس و دفاتر و موسسات غیر مجاز تحویل ندهید.

برای دریافت ارز مورد نیاز به مراکز و صرافی‌های مجاز مراجعه و از خرید ارز در نقاط مرزی و دلالان ارزی جداً خودداری کنید.

زائران عزیز توجه داشته باشند که کشف ارز جعلی از زائر ایرانی در کشور عراق مشکلات زیادی را برای شما ایجاد خواهد کرد.

هنگام سفر به کشور عراق مواظب افرادی که سعی در معاوضه دینار عراقی و دلار با پول ایرانی را دارند باشید زیرا احتمال ارائه دینار جعلی از سوی جاعلان وجود دارد.

هنگام خرید برخی از اجناس در کشور عراق مانند “گوشی تلفن” احتمال اینکه فقط در همان کشور فعال باشد و در کشور ما غیر فعال باشد وجود دارد پس مواظب خرید وسایل تقلبی و بدلی نیز باشید.

به هیچ عنوان رمز کارت بانکی خودرا در روی کارت‌ها درج نکنید و مدارک و کارت‌های عابر بانک خود را در جیب‌های مختلف نگهداری کنید و همه مدارک، پول و کارت‌های بانکی را یکجا نگهداری نکنید.

اطلاعات هویتی و گذرنامه خود را در اختیار کسی قرار ندهید چون ممکن است از حق امتیاز احتمالی سفر شما قبل از سفر و بعد از سفر سوء استفاده کنند.

به آگهی‌هایی که در فضای مجازی، روزنامه‌های کثیرالانتشار، سطح شهر و یا معابر عمومی در خصوص اعزام زائر به کشور عراق در ایام اربعین توسط آژانس‌ها و تورهای گردشگری مشاهده می‌کنید اعتماد نکنید و قبل از هر اقدامی قانونی بودن فعالیت آژانس را از مبادی ذیربط استعلام کنید.

برای مسافرت به کشور عراق به منظور شرکت در مراسم اربعین حسینی، برای تهیه بلیط، به مراکز و آژانس‌های مسافرتی معتبر که مجوز از سازمان میراث فرهنگی و گردشگری دارند مراجعه کنید.

از پرداخت هر گونه وجه و تحویل اسناد و مدارک به افرادی که با تبلیغات فریبنده مدعی اعزام زائر به عتبات عالیات هستند خودداری کنید.

تیم تحریریه حوادث

نویسنده حوادثی هستم که تمامی طیف رویدادها را پوشش می‌دهم. از اخبار سیاسی تا رویدادهای فرهنگی و ورزشی، همه را با اهمیت برابر می‌شمارم.