استان ها

نیروگاه شهیدرجایی به عنوان نیروگاه برتر کشور معرفی شد

به گزارش خبرگزاری ایران تودی از قزوین؛ علی اکبر محرابیان، وزیر نیرو در همایش سراسری مدیران ارشد صنعت آب و برق کشور که در سالن همایش‌های وزارت نیرو برگزار شد، نیروگاه شهیدرجایی را برترین نیروگاه کشور در گذر موفق از پیک تابستان۱۴۰۲ معرفی و با اهدای لوح سپاس از ابوالفضل موتابها مدیرعامل نیروگاه شهیدرجایی قزوین برای مدیریت و نقش‌آفرینی او در دستیابی به این موفقیت قدردانی کرد.

در لوح اهدایی وزیر نیرو خطاب به ابوالفضل موتابها مدیرعامل نیروگاه شهیدرجایی آمده است: توسعه و بالندگی صنعت آب و برق ثمره تلاش و کوشش کارکنان و مدیران توانمندی است که دانش و تجربه خود را صرف پویایی و ترفیع این صنعت نموده‌اند.

لذا بدینوسیله از تلاش‌های مجدانه جنابعالی در تحقق اهداف وزارت نیرو تشکر نموده و امیدوارم در پرتو عنایت الهی و توجهات حضرت ولی عصر (عج) موفق و موید باشید. از خداوند متعال، سلامتی وتوفیق روز افزون شما را خواستارم.

گفتنی است نیروگاه شهید رجایی با تکیه بر دانش، تخصص و تجربه کارکنان خود و با انجام به موقع فعالیت‌های تعمیراتی و بهره‌برداری صحیح از واحدهای سیزده‌گانه خود توانست نقش مهمی در استمرار تولید برق، پایداری شبکه سراسری و خدمت به شهروندان در گذر موفقیت آمیز از پیک تابستان امسال ایفا کند.

لازم به ذکر است نیروگاه ۲۰۴۲مگاواتی شهیدرجایی قزوین متشکل از سیزده واحد بخاری و سیکل ترکیبی است که در مجموع، سالانه با تولید بیش از ۱۲میلیارد کیلووات ساعت انرژی، برق سه‌ونیم درصد از کل کشور را تأمین می‌کند.