فرهنگ و هنر

نگاهداری: همراه سازی مردم در تحقق فریضه امر به معروف و نهی از منکر ضروری است

رئیس مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی در نشست مشترک مسئولان ستادی مجلس و مرکز پژوهش های مجلس بر اهمیت همراهی مردم تاکید کرد. در انجام کارکرد امر به معروف.

به گزارش ایران تودی، بابک نگهداری در نشست مشترک فرماندهان فرماندهی و امر به معروف و نهی از منکر با بیان اینکه وظیفه امر به معروف و نهی از منکر یکی از مواضع باقی مانده در کشور است، گفت: در این زمینه به نتیجه مطلوب و مورد انتظار نرسیده ایم. نظام اسلامی و ما هنوز با آن نقطه ای که می خواهیم فاصله داریم.

وی با بیان اینکه مرکز مطالعات مجلس آماده همکاری و کمک به هر نحوی برای انجام وظایف خود است، افزود: وظیفه نثر چه در حوزه سازمانی و چه در حوزه اجتماعی است. شما می توانید آنچه را که خوب است دنبال کنید.» سوگندنامه ای در حوزه تشکیلاتی در داخل مرکز علمی پژوهشی مجمع اقامه شد و این سوگند توسط پژوهشگران مرکز در مراسمی در 12 بهمن ماه ادای سوگندنامه ای به عمل آمد که نمونه ای از اقدام در راستای فرهیختگان نامدار است. .

رئیس مرکز پژوهش های مجلس ادامه داد: در مقیاس اجتماعی این مرکز گزارش هایی در این زمینه منتشر کرده و در حال انتشار است.

وی سپس با اشاره به الزامات انجام فریضه امر به معروف و نهی از منکر بیان کرد: انجام این فریضه مستلزم همراهی مردم است. بنابراین برای کسب این حمایت باید در اولویت قرار گیرد تا بیشترین حمایت از مردم صورت گیرد.

وی افزود: در واقع باید موضوعاتی که مردم بیشتر به آن توجه دارند را در اولویت قرار دهیم. پیشنهاد من تمرکز بر فقر، فساد و تبعیض در ستاد مردمی است.

نگهداری با تاکید بر اینکه برای ایفای نقش مشاهیر نیازمند استفاده از ابزارهای مختلف مدیریتی هستیم، گفت: مرکز پژوهش های مجلس بیش از آنکه یک پژوهشگاه باشد و پژوهش های بنیادی انجام دهد، یک مرکز سیاست گذاری پژوهشی است که میان نهادها میانجی گری می کند. و نهادهای قانونگذار و سیاستگذار. بنابراین می توانیم به ستاد معروف در این حوزه کمک کنیم.

خلأهای قانونی در اجرای فصل هشتم قانون اساسی داریم

سید محمد صالح هاشمی گلپایگانی، دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر نیز با توجه به خلأهای قانونی در حوزه تبلیغ و نهی از منکر، گفت: مرکز پژوهش های مجلس می تواند در این زمینه به معروف شدن و معروف شدن کمک کند. منکر منکر جاهای خالی را پر کنید.

وی با بیان اینکه مرکز پژوهش های مجلس یکی از سالم ترین نهادهای کشور است، گفت: باید در چند سطح در حوزه پژوهش کار جدی انجام شود. سطح کمک به ستاد سلبریتی ها در زمینه تدوین قوانین جدید یا تغییر قوانین قدیمی است. تحقیق و انتشار گزارش در این زمینه ممکن است از دیگر زمینه های فعالیت این مرکز باشد.

در پایان این جلسه علی فرهادی به عنوان رئیس شورای امر به معروف و نهی از منکر و علی فرهادی به عنوان جانشین این شورا انتخاب شدند.

همچنین مهدی رحیمی به عنوان دبیر، احسان تقدسی، سید حسین حسینی، حسن عبدالله زاده، حجت الاسلام شاهینی، محمدعلی صدر عضدی و عابدین جلیلی به عنوان اعضای مرکز مطالعات مجلس منصوب شدند.

انتهای پیام/