فرهنگ و هنر

نمایشگاه صنایع‌دستی ایران و روسیه آنلاین ماه برگزار می‌شود

معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی کشور در دیدار با معاون اقتصادی ایالت چواش روسیه بر مراودات در حوزه فرهنگ و هنر میان دو کشور تاکید کرد.

به گزارش ایران تودی، مریم جلالی و ماکسیم کازلوف معاون اقتصادی ایالت چواش روسیه، عصر شنبه ۱۴ مرداد ماه ۱۴۰۲ در محل وزارت میراث فرهنگی دیدار و درباره زمینه‌های همکاری بین دو کشور گفت‌وگو کردند.

در ابتدا جلالی با تاکید بر نقاط اشتراک ایران و روسیه در حوزه منابع طبیعی و مردم شناسی گفت: امیدواریم در حوزه فرهنگ و هنر مراودات بیشتری با کشور روسیه داشته باشیم.
وی افزود: میراث مشترک یکی از نقاط مهم هم‌جوشی فرهنگی ایران و روسیه بوده و با گذشت زمان شاهد اشتراک در حوزه مراودات گردشگری و صنایع دستی (نساجی و رودوزی های سنتی) میان دو کشور هستیم.

معاون صنایع دستی کشور بیان کرد: صنایع دستی ایران تنوع فوق‌العاده‌ای برای گردشگران روسی دارد و تقویت مراودات بین المللی آغازی برای معرفی و عرضه صنایع فرهنگی میان ایران و روسیه خواهد بود.

جلالی ضمن اعلام آمادگی ایران برای برگزاری رویدادهای مشترک در حوزه تخصصی صنایع دستی در کشور روسیه و ایالت چواش افزود: ایجاد اتاق فرهنگی و برگزاری نمایشگاه‌های صنایع دستی با محوریت نقاط مشترک فرهنگی ایران و روسیه گامی موثر در حوزه مراودات فرهنگی میان دو کشور خواهد بود.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به استفاده از زبان ترکی در ایالت چواش، استان های ترک زبان ایران ظرفیت مناسبی در جهت مراودات هیات های تجاری میان دو کشور خواهند داشت.

نمایشگاه صنایع‌دستی ایران و روسیه مهر ماه برگزار می‌شود

بر اساس اعلام وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، ماکسیم کازلوف ضمن ابراز خرسندی از حضور در ایران گفت: مردم ایران بسیار مهمان‌نواز، خون گرم و احساسی هستند.

وی ادامه داد: ایالت چواش نقاط مشترک زیادی در حوزه کشاورزی، صنعت و معدن برای همکاری با ایران دارد و در همین راستا اجازه ایجاد اتاق بازرگانی با ایران توسط رئیس ایالت صادر شده است.

کازلوف افزود: گردشگری نقطه عطف مراودات بین المللی و فرهنگی میان ایران و روسیه بوده و برای گسترش آن نیاز به شناسایی بیشتر جاذبه های توریستی و ظرفیت های فرهنگی ایران برای معرفی به گردشگران روسی داریم.

وی ضمن استقبال از معرفی صنایع دستی ایران در اماکن تجاری ایالت چواش گفت: در مهرماه سال جاری نمایشگاه بین المللی ایران و روسیه برگزار می شود که فرصت مناسبی برای عرضه و معرفی محصولات و صنایع فرهنگی میان دو کشور خواهد بود.

کازلوف گفت: در حال حاضر ۲۰۰ دانشجوی ایرانی در دانشگاه های ایالت چواش مشغول تحصیل هستند و با برگزاری جشن در عید نوروز فرهنگ و تمدن ایران را به شهروندان روسی معرفی می کنند.

انتهای پیام 

تیم تحریریه علوم هنری

با قلمم، صداها و حس‌های هنر و فرهنگ را به شکلی جادویی ترسیم می‌کنم.