استان ها

نمایشگاه «رویداد صدرا» در دانشگاه آزاد اسلامی بوکان افتتاح شد

امروز؛

نمایشگاه «رویداد صدرا» در دانشگاه آزاد اسلامی بوکان افتتاح شد

نمایشگاه «رویداد صدرا» در دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوکان گشایش یافت.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری آنا، نمایشگاه «رویداد صدرا» با شعار «صنعت، دانشگاه، راه اشتغال» با حضور مسئولان در محل دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوکان گشایش یافت.

این نمایشگاه به‌عنوان بزرگ‌ترین رویدار کاریابی شهرستان بوکان و با حضور واحد‌های صنعتی، تولیدی، صنایع غذایی و صنایع دستی به مدت سه روز در دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوکان دایر است.

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوکان در این نشست اظهار کرد: یکی از اهداف این رویداد معرفی فرصت‌های شغلی به دانشجویان و نیازمندی‌های نیروی کار صنایع است و همچنین دانشگاه می‌تواند با فعالیت علمی و فناورانه در تولید محصولات باکیفیت اثرگذار باشد و این رویداد در امر اشتغال، صنعت و تولید به‌عنوان یک اهرم عمل کند.

شیرزاد نادری افزود: «رویداد صدرا» نقش بسزایی در آموزش و اشتغال دانشجویان فارغ‌التحصیل خواهد داشت و دانشگاه می‌تواند با ارتباط مناسب با شهرک صنعتی شهرستان بوکان درباره رفع مشکلات و یا بهبود عملکرد این شرکت‌ها و صنایع راهکار‌ها و پبشنهاد‌های خود را به صاحبان صنایع ارائه کند.

وی افزود: رویداد صدرا و طرح پویش به دانشجویان کمک می‌کند تا به صورت کارآموز در شرکت‌ها، واحد‌های اقتصادی و سایر حوزه‌های شغلی مربوط مشغول به کار شوند.

فرماندار شهرستان بوکان هم بیان کرد: دانشگاه می‌تواند کمک زیادی به ساخت و تولید محصولات و فناوری‌ها و گسترش شرکت‌های دانش‌بنیان در شهرستان بوکان داشته باشد و این رویداد گام بزرگی در ایجاد اشتغال و آشنایی دانشجویان برای ورود به بازار کار است.

خشایار صنعتی در ادامه افزود: رویداد صدرا بستر مناسبی برای تعیین نیاز‌های صنایع و همکاری در حوزه‌های تحقیق، توسعه، سرمایه‌گذاری و خدمات تخصصی بین دانشگاه و صنعت باشد و نیاز شغلی دانشجویان را برطرف کند.

در پایان افتتاحیه، مسئولان و دانشجویان با حضور در محل نمایشگاه و بازدید میدانی از غرفه‌های نمایشگاه، با صنعتگران و صاحبان شرکت‌های حاضر در نمایشگاه و دستاورد‌های آنها آشنا شدند.

رویداد صدرا ضمن معرفی تولیدات صنایع به دانشجویان و ارتباط بین تولیدکنندگان و دانشجویان زمینه ایجاد آموزش و اشتغال دانشجویان را فراهم خواهد ساخت.