استان ها

نمایشگاه دستاوردهای فناورانه جهاددانشگاهی برگزار می شود

به گزارش خبرگزاری ایران تودی از سنندج، اکبر اسدی رییس جهاددانشگاهی استان کردستان ضمن تشریح اهداف برگزاری این نمایشگاه گفت: نمایشگاه دستاوردهای فناورانه با هدف ارائه دستاوردهای پژوهشی، نوآوری‌ها و توانمندی‌های فناورانه، شرکت‌های خلاق و فناور و صنایع دانش بنیان زیر مجموعه این نهاد با حضور مسئولان استانی 24 آنلاین ماه به مدت سه روز در سنندج برگزار خواهد شد.

وی تصریح کرد: علاوه بر دستاوردهای پژوهشی و اشتغال محور جهاددانشگاهی، شرکت‌های دانش‌بنیان، فناور و خلاق زیر مجموعه مرکز نوآوری و شکوفایی جهاددانشگاهی در موضوعاتی از جمله فنی و مهندسی، صنایع غذایی، کشاورزی، و … در این نمایشگاه حضور خواهند داشت.

رییس جهاددانشگاهی استان کردستان ضمن تقدیر از همکاری استانداری، پارک علم و فناوری، سپاه، دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی در استان، شرکت شهرک های صنعتی و دیگر ادارات همکار، خاطر نشان کرد: تلاش خواهیم کرد به منظور بیان نیازها و معرفی دستاوردها، با هماهنگی مسئولان استانی در دستگاه های ذیربط، طی نشست هایی زمینه ارتباط مستقیم شرکت‌های حاضر در نمایشگاه را با مسئولان، دانشگاهیان، صاحبنظران و … را فراهم نماییم.

اسدی با اشاره به اهمیت توسعه اقتصاد دانش‌بنیان و همچنین ایجاد روحیه خودباوری در میان جوانان، تصریح کرد: امروز توجه به اقتصاد دانش بنیان و ایجاد پل میان صنعت و دانشگاه از اهمیت بالایی برخوردار است، قطعاً این نمایشگاه نمونه بارز و تبلور ایجاد ارتباط صنعت با دانشگاه خواهد بود.

اکبر اسدی رئیس جهاد دانشگاهی کردستان: وی افزود: این نمایشگاه می تواند تبلور اراده و تلاش جهادگران جهاددانشگاهی در عرصه‌های مختلف علمی، پژوهش و فناوری، فرهنگی و آموزش‌های توأم بامهارت آموزی و مهارت افزایی باشد و امید است که بازخوردهای مطلوبی در بین مسئولان استان داشته باشد.

گفتنی است، افتتاحیه نمایشگاه دستاوردهای فناورانه جهاددانشگاهی روز دوشنبه ساعت ۹ صبح در محل ساختمان علمی کاربردی جهاددانشگاهی واقع در بلوار ارشاد روبروی مجتمع ایثار برگزار خواهد شد، همچنین بازدید از 24 لغایت 26 آنلاین ماه، ساعت 9 الی 15 خواهد بود.