استان ها

نخستین همایش سرمایه گذاری منطقه‌ای و شهرستانی شمال فارس در آباده / فرش قرمز فارس برای سرمایه گذاران

به گزارش خبرگزاری ایران تودی از فارس، استاندار فارس در نخستین همایش سرمایه گذاری منطقه‌ای و شهرستانی شمال استان که با حضور معاونین استانداری، مدیران کل دستگاههای اجرایی فارس، جمعی از نمایندگان استان فارس در مجلس شورای اسلامی، فرمانداران شهرستان های اقلید، آباده، بوانات، سرچهان، خرم بید و و فعالان اقتصادی در آباده برگزار شد، با بیان اینکه فرش قرمز برای حضور سرمایه گذاران گسترانیده ایم گفت: مدیریت رشد استان راه و مسیر را برای سرمایه گذاری هموار و باز کرده است.

محمد هادی ایمانیه افزود: به رغم اینکه هنوز زمان انجام سفر شهرستانی به آباده فرا نرسیده بود اما با توجه به اهمیت این همایش و بحث سرمایه گذاری، این همایش را بهانه قرار دادیم تا در بین شما سرمایه گذاران حاضر شوم و این پیام را به شما بدهم که آماده حمایت همه جانبه از سرمایه گذاری که برای مردم رفاه و اشتغال ایجاد کند هستیم.

وی ادامه داد: استان فارس از ظرفیت ها و پتانسیل های بسیار ارزشمند و منحصر به فردی در زمینه های مختلف مذهبی، تاریخی و طبیعی برخوردار است و شایسته نیست در چنین استانی حتی یک فرد بیکار وجود داشته باشد یا شاهد طلاق یا تاخیر در ازدواج و فرزند آوری خانواده ها به دلیل مشکلات معیشتی ناشی از بیکاری باشیم.

او اظهار کرد: فارس از نظر برخورداری از معادن متعدد، جایگاهی که در کشاورزی و باغداری و همچنین توانمندی ها و ظرفیت های بیشماری که در بحث سلامت و گردشگری زیارتی، طبیعی و تاریخی دارد یک فرصت بسیار ایده آل برای سرمایه گذاران است.

استاندار فارس افزود: در کنار اینها و از همه مهمتر سرمایه انسانی این استان که مردم با اصالت، سخت کوش و با همت آن است هر جای دنیا پا گذاشته اند توانسته اند تحول، تغییر و پیشرفت ایجاد کنند و حیف است چنین استانی خودش و مردمانش از این همه پتانسیل و ظرفیتی که در خود دارد محروم باشد و بهره نبرد.

ایمانیه اظهار کرد: ممکن است برخی سرمایه گذاران در روند سرمایه گذاری آنقدر با مانع برخورد کرده باشند که خاطره خوشی از آن در ذهن نداشته و از انجام سرمایه‌گذاری منصرف شده باشند.

وی گفت: الیته همچنان ممکن است در مسیر سرمایه گذاری برخی موانع و بروکراسی های اداری وجود داشته باشد که برای این منظور روزهای چهارشنبه هر هفته به شکل حضوری پذیرای سرمایه گذاران استان در شیراز هستیم و مسائل و مشکلات آنها را در استان و همچنین در سطح ملی دنبال خواهیم کرد.

استاندار فارس، با اشاره به پیگیری طرح سریع السیر شدن قطار شیراز – اصفهان افزود: اگر کسی قصد سرمایه گذاری در این زمینه داشته باشد از سوی دولت مورد حمایت واقع می‌شود.

برگزاری همایش های منطقه‌های سرمایه‌گذاری با محوریت ۹ شهرستان فارس

SD1A0527

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری فارس هم گفت: سلسله همایش‌های شهرستانی و منطقه‌ای با محوریت ۹ شهرستان استان برگزار می شود.

سید مهدی خادمی افزود: این همایش‌ها به دستور استاندار فارس و در جهت تحقق فرامین رهبر معظم انقلاب در سال مهار تورم و رشد تولید و با همکاری و هماهنگی قرارگاه جهادی سرمایه گذاری کوثر ذیل دفتر هماهنگی امور سرمایه گذار و اشتغال معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری فارس برگزار می شود.

وی ادامه داد: امروز نخستین همایش از این سلسله همایش‌ها با حضور سرمایه گذاران شهرستان های آباده، اقلید، بوانات، سرچهان و خرم بید در شهرستان آباده برگزار ‌شد.

او اظهار کرد: این همایش فرصتی را پدید اورد که ظرفیت ها و قابلیت‌های پنج شهرستان مذکور به سرمایه گذاران معرفی شود و از طرف مسئولان دولتی این اطمینان به همه سرمایه‌گذاران داده شود که در راستای مقررات زدایی و حذف بروکراسی اداری در کمترین زمان ممکن فضایی فراهم شود که بخش غیردولتی و خصوصی بتواند در زمینه سرمایه‌گذاری و رشد و توسعه اقتصادی و اشتغال استان بهتر از گذشته فعالیت کند.

در این همایش از ۱۵ نفر از فعالان اقتصادی شهرستان های پنج شهرستان مذکور تقدیر شد.

 


آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف