حوادث

ناگفته‌هایی درباره بادیگاردهای شخصی – ایران تودی

گاهی اوقات افراد به تبلیغات در شبکه های اجتماعی و صفحات شخصی افرادی که خود را محافظ و محافظ معرفی می کنند تکیه می کنند و پس از چند روز توسط آن نگهبان تحقیر می شوند.

مجتبی پرهیزکار با 18 سال سابقه کار در نیروی انتظامی و 6 سال حفاظت حرفه ای از مجتمع های تجاری، مسکونی و اداری، کاربردهای زیادی برای نگهبانی دارد.

وی گفت: متأسفانه برخی راهزنان یا افراد بزرگ با ایجاد صفحه ای در اینستاگرام خواستار همراهی بازیگران در مراسم شدند و سپس عکس گرفتند و به عنوان محافظ در جایگاه آنها قرار گرفتند. در فضای مجازی تثبیت شده اند.

پرهیزکار تاکید می کند: «تیم ما متخصص در تامین نگهبانی محلات و مجتمع های تجاری و اداری است. با این حال، از ما نیز خواسته می شود که یک تیم امنیتی و مراقبتی برای حفظ و حفظ نظم در کنسرت ها، کنفرانس ها و رویدادهای ویژه هتل فراهم کنیم. کار نگهبانان در ایران عملا غیرقانونی است، بنابراین ما بیشتر بر روی حفاظت از اماکن تمرکز کرده ایم. “کسی می تواند در فروشگاه فروش خوبی داشته باشد و به افرادی نیاز دارد که به آنها نظم دهند، بنابراین آنها به ما مراجعه می کنند.”

وی در این باره به ایران تودی گفت: معمولاً حقوق نیروهای امنیتی ساعتی دریافت می شود. بر اساس قرارداد ساعتی 250 هزار تا 800 هزار تومان. این قیمت به چهره و شهرت شما نیز بستگی دارد. «به خصوص اگر آن فرد در دو صحنه فیلم بازی کرده باشد اما دستمزد ما بین 200 تا 400 هزار تومان در ساعت باشد، زیرا ممکن است یک نیرو مجبور شود 12 ساعت در یک مکان ثابت بایستد، بنابراین آسیب زیادی می بیند. فشار در یک روز.”

متقی می افزاید: «هرکس به اندازه ظاهر و قد و جثه وارد این عرصه می شود. هیچ اختیاری برای آموزش و آموزش این افراد ندارد. از سوی دیگر سازمانی باید در این زمینه پاسخگو باشد و شرکت ها و سازمان های حفاظت و مراقبت را بشناسد تا اگر روزی مشکلی پیش آمد کارفرمایان به دادگاه مراجعه کنند. مردم با اطمینان به ما مراجعه می کنند، زیرا ما از پلیس مجوز داریم.»

وی ادامه داد: آمار مشخصی مبنی بر اینکه چند نفر در ایران به عنوان محافظ کار می کنند وجود ندارد، زیرا حرفه امنیتی قانونی نیست، اما در مورد دستگاه های امنیتی، بازنشستگانی در تعدادی از سازمان های انتظامی وجود دارند که پس از رسیدن به سقف سنی به افسر ارشد تبدیل شده اند. ،” او گفت. آنها می توانند مجوز بگیرند و شرکت های امنیتی و کنترلی ایجاد کنند.” گرفتن چنین مجوزهایی بسیار دشوار است. همه، حتی پلیس، اجازه این کار را ندارند.

وی همچنین به خواسته مشتریان در دوران پیش از کرونا اشاره می‌کند: «قبل از کرونا، درخواست‌های محافظان بیشتر بود. به عنوان مثال، شخصی می خواست از هنرمندان داخلی دعوت کند تا طلافروشی خود را باز کنند و از ما خواست تا در هر پارک خصوصی آنها را تا پایان مراسم همراهی کنیم تا هنگام عکس گرفتن و امضا از هنرمندان مراقبت کنیم. ما همچنین از نگهبان خواسته‌ایم که به یک مراسم ختم یا جشن تولد برویم، اما من ترجیح می‌دهم مسئولیت حفاظت و تنظیم فیزیک مجموعه را بیشتر بر عهده بگیرم.»

این مرد وارسته درباره تفاوت یک پاسدار سرشناس و یک سیاستمدار نیز توضیح می دهد: «من خودم یک سال در یک پادگان از شخصیت ها محافظت کردم. شخصیت های سیاسی بر اساس نوع فعالیت ها و حساسیت های کاری که نیاز به مراقبت ویژه دارد رتبه بندی می شوند. قاضی ممکن است یک محافظ مجهز به سلاح گرم داشته باشد، اما وزیر ممکن است چندین محافظ و چندین اسکورت ماشین داشته باشد. بحث حمایت از هنرمندان با سیاستمداران کاملا متفاوت است. البته همه اینها به صلاحدید دستگاه های امنیتی و کنترلی مجموعه بستگی دارد. حفاظت از شخصیت های هنری سطحی است و بیشتر جنبه نمایشی دارد، بنابراین بدن و قد در حمایت از سلبریتی ها اهمیت بیشتری دارد. بازیگران بیشتر از بادیگارد استفاده می کنند و به نوعی آنها را شاخ های مجازی می دانند. البته تعداد این افراد محدود است و برای جلب توجه بیشتر این کار را انجام می دهند.»

«در آغاز جشنواره‌های فیلم، تقاضای فزاینده‌ای برای تیم‌های امنیتی و همراه وجود دارد. معمولاً از تیم های تشریفاتی برای حفاظت از مراسم استفاده می شود، زیرا عموم مردم اجازه ورود به کاخ جشنواره هایی مانند جشنواره فیلم فجر را ندارند، اما در سینماهای عمومی این امر الزامی است. «از طرفی چون تیم حراست باید هنرمند را از جلوی ماشین تا صحنه همراهی کند، مردم فکر می کنند که این بازیگر محافظ شخصی دارد، اما اینطور نیست، بادیگارد آنقدر او را همراهی می کند. به او سپرده شده است.»

از یک مومن می پرسم که آیا تا به حال در حین انجام وظیفه برای نیروهای امنیتی تیم شما مشکلی پیش آمده است؟ او می گوید: «بیشتر آسیب ها در کنسرت ها اتفاق می افتد. افزایش جمعیت باعث پاره شدن یا زخمی شدن لباس نیروهای امنیتی تحت فشار مردم می شود، اما با توجه به اینکه ما در پلیس کار می کنیم، آموزش های لازم را به این افراد می دهیم تا هم افراد مشهور و هم بازیگران آسیب نبینند و بادیگارد کمتر دچار مشکل شود. . ” “.

او توضیح می دهد که یک محافظ چگونه باید باشد: «عمومی این است که همه محافظان راهزن یا به اصطلاح بزرگسال هستند که شهرت خوبی ندارند. این موارد به ناکارآمدی و ناآگاهی رسانه ها و همچنین ناآگاهی آنها مربوط می شود. اگر تعریف روشنی از نوع کار این افراد داشته باشیم، سطح آگاهی عمومی بسیار بالاتر خواهد بود. اولین ویژگی برای کسی که می خواهد از او محافظت شود و از او مراقبت شود، داشتن IQ و IQ مناسب است. ویژگی بعدی ارتفاع بالای 190 سانتی متر است. نگهبان باید در یکی از ورزش ها به خصوص در دفاع شخصی تمرین کند. آنها همچنین باید توسط مراجع قانونی مورد بازجویی قرار گیرند و با سابقه کیفری تأیید شوند. پلیس مدارک یا دستورالعمل های بالاتر در مورد استفاده از زور در مراسم، امنیت و حفاظت را صادر کرده است».

وی در پاسخ به استخدام شما برای تست هوش یا آی کیو از نیروهای استخدامی گفت: با توجه به تجربه ای که در پلیس دارم با داوطلبان مصاحبه و انتخاب خواهم کرد.

یک انسان متدین نیز به نوبه خود با کنترل حوزه استحفاظی همواره درگیر حفاظت از پروژه ها و ابنیه بوده است زیرا نیروهای فعال در این مناطق آموزش های لازم را نمی بینند در این پروژه سه خانواده حضور دارند.

او معتقد است که با افزایش تورم و ایجاد سطوح طبقاتی برای اعشار، نرخ جرائم و سرقت به طور طبیعی افزایش می یابد و منجر به آسیب های اجتماعی می شود. به همین دلیل مجتمع های تجاری و مسکونی نیاز به حفاظت بیشتری دارند.

رئیس پلیس تهران، حسین رحیمی، پیشتر گفته بود که چیزی به نام «گارد» وجود ندارد و در بخش خصوصی چنین چیزی وجود ندارد. شرکت هایی هستند که مجوز قانونی دارند، مثلاً سازمان های انتظامی به پلیس و ادارات پلیس کمک می کنند تا امنیت محله ها و اماکن عمومی را تامین کنند، اما اینکه چیزی به نام نگهبان شخصی داشته باشیم، درست نیست، ما نداریم. اما همچنان در فضای مجازی افرادی هستند که در این زمینه فعالیت می کنند و از این راه کسب درآمد می کنند و تاکنون هیچ ارگانی پاسخگوی این موضوع نبوده است.

انتهای پیام/