استان ها

مولدسازی، متمرکز بر اموال مازاد بخش دولتی است

قالیباف: مولدسازی، متمرکز بر اموال مازاد بخش دولتی است


رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: مولدسازی، خصوصی‌سازی و اصل 44 نیست و متمرکز بر اموال مازاد بخش دولتی است که هیچ استفاده‌ای از آن نمی‌شود و هزینه هم بر دولت تحمیل کرده است.

به گزارش خبرگزاری ایران تودی؛ محمدباقر قالیباف در شورای اداری شهرستان‌های زرند و کوهبنان با گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان به‌ویژه شهید سپهبد قاسم سلیمانی و با تبریک ایام سال جدید و آرزوی سالی سرشار از موفقیت برای میهن اسلامی، افزود: باید به استراتژی کشور در ابتدای انقلاب برگردیم؛ انقلاب اسلامی ایران با تکیه بر مردم موفق شد و دفاع مقدس را مردم اداره کردند.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه شهید سلیمانی با کمک مردم، آمریکا را در منطقه زمین‌گیر و داعش تروریستی را با ارتش مردمی نابود کرد، گفت: شهید سلیمانی نیروهای مردمی را بسیج کرد و با کمک آنها به موفقیت رسید، امروز هم حل مشکلات اقتصادی با وجود مردم و مجاهدان اقتصادی کشور فتح می‌شود.

وی با بیان اینکه باید خداباوری و ایمان داشته باشیم و بدانیم که اگر در مسیر الهی حرکت کنیم سختی‌ها و مشکلات را پشت سر خواهیم گذاشت، افزود: مکتب شهید سلیمانی بر مبانی امامین انقلاب اسلامی شکل گرفته و ما باید ادامه دهنده این مسیر باشیم.

قالیباف با اشاره به اینکه در مجلس شورای اسلامی تلاش داریم در کشور تمرکززدایی کنیم، ادامه داد: همه اختیارات را در تمام بخش‌ها در تهران متمرکز کردیم که اشتباه است و باید با تسهیلگری برای مردم، حضور آنها را در فعالیت‌های اقتصادی افزایش داد.

وی با بیان اینکه امسال در قالب تبصره 18 بالای 90 درصد اختیارات را به استان‌ها تفویض کردیم، با انتقاد ‌از عدم اجرای مولدسازی گفت: از سال 82 تا 1401 تعداد 12 قانون در این ارتباط در مجلس تصویب کردیم اما تاکنون اجرایی نشده است.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه مسئولان ‌دولتی قانون مولدسازی را در کشور اجرا نمی‌کنند، بیان کرد: تاکید می‌کنم مولدسازی، خصوصی‌سازی و اصل 44 نیست و متمرکز بر اموال مازاد بخش دولتی است که هیچ استفاده‌ای از آن نمی‌شود و هزینه هم بر دولت تحمیل کرده است.

وی با بیان اینکه در برنامه‌ پنج ساله هفتم نیز بر مولدسازی در کشور تاکید شده است، افزود: در اردیبهشت امسال در ارتباط با شرکت‌های دانش‌بنیان قانون نوشته و تصویب شد که حرکت مهم و موثری در پیشرفت کشور است.

قالیباف با اشاره به اینکه مدیر هیچ بهانه‌ای برای کار نکردن ندارد و باید کار و تلاش کرد، گفت: بعضی‌ها شغل دارند، مشغول هستند، اما کار انجام نمی‌دهند؛ کار برای مردم در هر کجا که هستیم اختیار و پول نمی‌خواهد.

وی با بیان اینکه در بروکراسی اداری گیر نکنید و ما باید به استراتژی قبل در کشور برسیم که جهادی کار کنیم نه بنشینیم که به ما اختیار و پول بدهند، ادامه داد: فرهنگ دفاع مقدس و فرهنگ شهدا به ما یاد می‌دهد که بدون پول و بدون اختیار کار کنیم.

انتهای پیام


آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف