استان ها

مهار آتش سوزی در گاوداری پس از ۱۴ ساعت عملیات آتش نشانان قزوین

مهار آتش سوزی در گاوداری پس از ۱۴ ساعت عملیات آتش نشانان قزوین

رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قزوین گفت: آتش سوزی در انبار علوفه گاوداری ۵ هزار راسی در قزوین با تلاش ۱۴ ساعته آتش نشانان مهار شد.

به گزارش خبرگزاری ایران تودی از قزوین؛ قدیر موسی خانی رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قزوین در مورد این حادثه گفت: در تماس مالک گاوداری با سامانه ۱۲۵ مبنی بر وقوع حریقی در قسمت انبار علوفه گاوداری در بلوار ابوترابی، جنب فرودگاه بلافاصله ستاد فرماندهی این سازمان آتش نشانان ایستگاه‌های ۱، ۲، ۳، ۴، ۵، ۶ و ۷ را به محل حادثه اعزام کرد.

photo_2023-08-19_12-57-48

موسی خانی بیان کرد: آتش نشانان بسرعت پس از ایمن سازی محل قطع جریان برق و گاز، با استفاده از تجهیزات انفرادی و چند رشته لوله آبدهی از جهات مختلف خود را به کانون حریق رسانده و عملیات شعله زنی را شروع کردند، ولی به دلیل حجم بالای آتش سوزی و خشک بودن علوفه افراد از ایستگاه‌های مختلف به محل حادثه اعزام شدند.

وی تصریح کرد: در همان دقایق اولیه تمامی دامها شامل گاو، گوساله و اسب‌ها از محل تخیله شدند و با تلاش ۱۴ ساعته آتش‌نشانان حریق به صورت کامل مهار شد و پس از انجام عملیات لکه گیری، اطمینان از عدم برگشت شعله به عملیات خود پایان دادند.

photo_2023-08-19_12-57-48 (3)

موسی خانی یادآور شد: در این حادثه حدود ۶۵۰ تن علوفه و کلش دچار حریق شد.

به گفته این مدیر  تعداد ۳۰ آتش نشان در محل حضور داشتند وآتش را مهار کردند.

photo_2023-08-19_12-57-48 (2)

علت بروز این آتش سوزی توسط کارشناسان این سازمان در حال بررسی است.

انتهای پیام


آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف