استان ها

مبانی قوی، مهارت و نظریه‌پردازی، محور‌های تحول و تعالی علوم انسانی

معاون علوم انسانی و هنر دانشگاه آزاد مطرح کرد؛

محمدهادی همایون گفت: ۳ اصل مهم مبانی قوی، مهارت و نظریه‌پردازی باید به عنوان محور‌های اصلی در تحول و تعالی علوم انسانی مدنظر قرار گیرند.

ه گزارش خبرنگار گروه استان‌های خبرگزاری آنا از آزادشهر، محمدهادی همایون معاون علوم انسانی و هنر دانشگاه آزاد اسلامی در نشست تخصصی تحول و تعالی علوم انسانی ویژه اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ آزاد اسلامی استان گلستان در دانشگاه آزاد اسلامی واحد آزادشهر اظهار کرد: سه اصل مهم مبانی قوی، مهارت و نظری‌پردازی باید محورهای تحول و تعالی علوم انسانی مدنظر قرار گیرند. در حوزه علوم انسانی نیاز به داشتن مبانی قوی ، کسب مهارت و از ضررویات است تا افرادی با اندک بضاعت تحصیلی، اقدام به نظریه پردازی نکند و جامعه را دچار انحراف نکنند.
وی افزود: تحول در علوم‌ انسانی نیازمند مبانی قوی ، مهارت آموزی دارد تا نظریه پردازی درست و اثرگذاری صورت بگیرد و دانشگاه آزاد اسلامی با راهبری رئیس دانشگاه و رویکرد معاونت علوم انسانی با داشتن ظرفیت علمی و پژوهشی اساتید در صف نخست قرار دارد تا در یک فرآیند مستمر بتواند بستر حاصلخیزی را برای تحول و تعالی علوم انسانی ایجاد کند.
معاون علوم‌ انسانی و هنر دانشگاه آزاد اسلامی بیان کرد: نقش دانشگاه آزاد اسلامی در پرداختن به تحول و تعالی در علوم انسانی در راستای موازی کاری با دستگاه‌های دیگر نیست؛ بلکه قصد داریم وظایف و رسالت علمی خود و کارهای بر زمین مانده را انجام دهیم؛ البته اقدامات کم نظیری در این زمینه در دانشگاه آزاد اسلامی انجام شده است؛ اما هنوز گام هایی باقی مانده که باید برداشته شود.
همایون گفت: بنا داریم ظرفیت‌های علمی موجود در دانشگاه آزاد اسلامی با برگزاری مستمر نشست‌های تخصصی در راستای سیاستگذاری ها برای تحول و تعالی در علوم انسانی گام برداریم و این نشست مقدمه ای برای برداشتن گام‌های بعدی است.
مشاور رئیس و رئیس مرکز حوزه ریاست و روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی هم در این نشست اظهار کرد: مقام معظم رهبری در موارد متعددی به وضعیت نامطلوب علوم انسانی کشور اشاره کرده‌اند و موضوع تحول و تعالی در علوم انسانی همواره یکی از موضوعات بحث برانگیز و مهم از ابتدای انقلاب اسلامی تاکنون بوده است و نظام آموزش عالی هنوز نتوانسته به طور تمام و کمال، انتظارات و منویات امامین انقلاب اسلامی در حوزه علوم انسانی را محقق کند.
علی سروری‌مجد افزود: دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان یکی از مولودهای انقلاب اسلامی با رویکرد دکتر محمدمهدی طهرانچی با تشکیل معاونتی با عنوان علوم انسانی و هنر، نشان داد این دانشگاه برای تحولات گسترده در علوم انسانی عزم راسخ دارد و سیاست‌های دانشگاه برای تبدیل شدن به مرجعیت علمی برای پیوند علوم انسانی و هنر با نظام و جامعه اسلامی از هدف های اصلی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی است.
وی خاطرنشان کرد: تداوم فعالیت‌های دانشگاه آزاد اسلامی در حوزه علوم انسانی، تحولات گسترده‌ای را بدنبال خواهد داشت و این تحولات می‌تواند دانشگاه آزاد اسلامی را به عنوان نخستین سکاندار تحول و تعالی در علوم‌ انسانی در نظام آموزش عالی کشور مطرح و منویات مقام معظم رهبری را جامه عمل بپوشاند.
به گزارش آنا، این نشست با حضور روسا ، اعضای هیئت علمی دانشگاه های آزاد اسلامی استان گلستان، خراسان شمالی و سمنان در دانشگاه آزاد اسلامی واحد آزادشهر برگزار و نشست با طرح پرسش‌هایی از سوی شرکت‌کنندگان ادامه یافت.

انتهای پیام/