حوادث

ماجرای پدری در برازجان که قصد کشتن نوزاد خود را داشت

ایران تودی/ بوشر روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان دشتستان در ویدئویی که در فضای مجازی منتشر شده است، درباره پدر اتباع بیگانه غیرمجاز که قصد کشتن نوزادش را در برازجان داشت، توضیحاتی ارائه کرد.

روز گذشته یک تبعه خارجی غیرمجاز که در بیمارستان گنجی برازجان فرزندی به دنیا آورده بود، اصرار داشت که مادر و نوزاد را در روز تولد به خانه بفرستند که خوب نبود.

بر همین اساس ناظر شیفت شب بیمارستان گنجی ضمن راهنمایی این شهروند افغانستانی یادآور شد: بر اساس بخشنامه وزارت بهداشت، مادر و نوزاد باید به مدت 24 ساعت پس از تولد تحت نظر باشند و در صورت عدم وجود مشکل سلامتی، ترخیص شوند. و این مادر و فرزند پس از واکسینه شدن باید ترخیص شوند و صبح روز بعد (پنجشنبه) پس از بررسی وضعیت مادر ترخیص می شوند.

ناظر شیفت شب نیز به این فرد یادآور شد که با توجه به نداشتن مدرک هویتی برای تکمیل مراحل اداری آزادی همسر و فرزند و همچنین پرداخت هزینه زایمان به مددکار اجتماعی مراجعه کند. به دستور رئیس بیمارستان باید با تخفیف یا رایگان صورتحساب دریافت شود.

این شهروند افغانستانی علیرغم توضیحات فوق به مددکار اجتماعی مراجعه نکرده و توضیحات سرپرست مبنی بر اینکه نوزاد باید به دلیل وضعیت جسمانی نوزاد در بیمارستان بستری شود را نپذیرفت و شروع به تهدید، سر و صدا و مشاجره کرد.

با توضیحات فوق باید تاکید کرد که هزینه های مالی زایمان موجب موافقت سرپرست با ترخیص نوزاد نشده است و مجموعه ای از بیمارستان های استان بوشهر به ویژه بیمارستان شهید گنجی همواره حمایت های لازم و لازم را انجام می دهند. معاونت. کمک به بیماران خارجی در چنین مواردی.

لازم به ذکر است که برای جلوگیری از هرگونه حادثه ناگواری که در نهایت ممکن است اتفاق بیفتد، کارکنان بیمارستان موافقت کردند که مادر و نوزاد این شهروند افغانستانی زودتر از موعد به خانه بروند.

در عین حال ویدئوی دست به دست شده در شبکه های اجتماعی نشان دهنده تلاش و حمایت نیروهای پزشکی برای آرام کردن این شهروند افغانستانی برای جلوگیری از وقوع خطر و حادثه نیست.
به لطف خداوند این مادر و فرزند پس از دریافت خدمات بهداشتی و درمانی لازم به سلامت از بیمارستان ترخیص شدند.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان ایران تودی و دشتستان، بر اساس مصوبه دولت حتی در صورت بیمه نبودن مادر باردار، کلیه هزینه های خدمات بارداری و زایمان و همچنین ترخیص او و فرزندش از بیمارستان پرداخت می شود. رایگان و مادر شیرده تا دو سال و کودک 5 سال تا سن بالا از بیمه رایگان برخوردار خواهند بود.

انتهای پیام