فرهنگ و هنر

عاقبت «جیران» چه خواهد شد؟

اگرچه گزارش ها و شواهدی مبنی بر تعلیق موقت Jeeran با حکم دادگاه منتشر شده است، سازندگان و پخش کنندگان اصرار دارند که قسمت جدید در روز جمعه، 31 جولای، دو روز قبل از پخش پخش شود. ساترا می گوید تنها راه حل این است که اختلافات بین پلتفرم استریم و شاکی را کنار بگذاریم و البته فیلمو هنوز موضع رسمی در این مورد صادر نکرده است.

از سوی دیگر فردی که پیش از این وکالت این پروژه در پرونده ساترا را بر عهده داشت، از پایان کارش در پروژه «جیران» خبر داد و از روابط عمومی فیلیمون که مسئولیت قانونی این پرونده را بر عهده دارد، یاد کرد. باید دلیل آن را بیان کند

به گزارش «ایران تودی»، در آستانه پخش بیست و چهارمین قسمت از سریال تاریخی «جیران» به کارگردانی حسن فتحی و تهیه کنندگی اسماعیل عفیفه، سازندگان این سریال بار دیگر با مشکلی جدید با سابقه ای قدیمی مواجه شدند. ، پخش را در هاله ای از عدم قطعیت قرار داد.

گمانه زنی ها در مورد پخش تلویزیونی جیران پس از انتشار آن در خبرگزاری عدلیه تشدید شده است. در این خبر اشاره شده بود که پخش این سریال بر اساس رای دادگاه و با شکایت شاکی خصوصی و از حیث تخلف از مالکیت ادبی و هنری متوقف شده است که در صفحات رسمی شبکه اطلاع رسانی راه دانا سریال جیران. و همچنین پست های جداگانه ای در صفحه «فیلیمو» بعدازظهر امروز – چهارشنبه – 8 تیر – منتشر کرد و اعلام کرد که این سریال طبق تاریخ و برنامه هر هفته پخش خواهد شد.

اما چند ساعت پس از انتشار خبر تعلیق در مطبوعات قوه قضائیه، ساترا این خبر را از طریق کانال روابط عمومی اعلام کرد.

در متن ارسالی ساترا به این رسانه آمده است: این تصمیم در پی شکایت شاکی خصوصی در خصوص شرکت فناوری های ایده پرداز (فیلیمو) و به استناد ماده 29 قانون حمایت از حقوق صادر شده است. صادر شده برای حمایت از نویسندگان، نویسندگان و هنرمندان و شاکی خصوصی.

بر اساس این خبر، با توجه به نظریه کارشناس رسمی مراجع قضایی مبنی بر اینکه در صورت ادامه پخش سریال، خسارت زیادی به کار شاکی وارد می شود، دستور قضایی برای جلوگیری از پخش، پخش آن صادر شد. و پخش. توزیع کار

لازم به ذکر است، دادسرای فرهنگ و رسانه به ساترا دستور داد تا از انتشار، توزیع و پخش اثر «جیران» در سکوها جلوگیری کند.

در این زمینه بخوانید:

اگر پلتفرم و شاکی سازش کنند، Neighbors پخش خواهد شد

بر اساس این خبر، به نظر می رسد موضوعی که در خبرها مبنی بر توقف پخش سریال جیران با موضوع شاکی خصوصی مطرح شده، به جنجال قبلی این سریال با سریال دیگری به نام آهوی من مارال برمی گردد.

سازندگان «آهوی من مارال» مدعی شدند که داستان «سران» از سریال آنها کپی شده و نباید پخش شود. اگرچه کارگردان «آهوی من مارال»، مهرداد غفرزاده با انجام پیگیری های فراوان برای اثبات این ادعا مدتی اکران قسمت اول سریال «سیران» را به تعویق انداخت، اما در نهایت با مشارکت طرفین دعوا، مدیریت ساترا، سه کارشناس این موضوع را بررسی کردند و این نتیجه فرآیند، ” جیران از پروژه “آهوی من مارال” به گونه ای بود که توانست به نحوی اجماع هر سه کارشناس را بر عدم شباهت حذف کند. در نتیجه «جیران» پس از مدتی کشمکش روی آنتن رفت و تاکنون 23 قسمت از این سریال از شبکه نمایش خانگی پخش شده است.

هر دوی این سریال ها با موضوع دوران سلطنت ناصرالدین شاه قاجار و داستان عشق او ساخته شده اند. از بازیگران سریال آهوی من مارال می توان به حسن معجونی، ترلان پروانه، گوهر خیراندیش و بهناز جعفری اشاره کرد. بازیگرانی چون بهرام رادان، پریناز ایزدیار، رعنا آزادی ور، سمیرا حسن پور و امیرحسین فتحی در سریال جیران به ایفای نقش پرداختند.

بیشتر در مورد آن بخوانید:

چرا ناصرالدین شاه اینقدر جذاب بود؟!

واکنش کارگردان آهوی من مارال به داستان جران

اسماعیل عفیفه: مشکل «آهوی من مارال» «جیران» نیست.

این در حالی است که وی پس از انتشار اطلاعیه روابط عمومی ساترا در گفت و گو با ایران تودی، خواستار حل قطعی پخش تلویزیونی جیران شد. رئيس كاربران و مقررات اجتماعي اين سازمان.

محمدصادق افراسیابی – معاون کاربران و مقررات اجتماعی سترا – توضیح داد: سریال «جیران» طبق دستور قضایی دارای مدعی خصوصی بوده و از آنجایی که امکان صلح و سازش بین مدعی و بستر پخش (فیلمو) وجود دارد. داده نشد، سریال متوقف شد.

افراسیابی اضافه کرد: اگر شاکی با فیلیمو به توافق برسد، موضوع قابل حل است، اما آن توافق هنوز حاصل نشده است و طبق حکم، تا زمانی که صلح و سازش صورت نگیرد، باید دستور اجرا شود.

حسن فتحی معاون کاربران و تنظیم اجتماعی سترا بار دیگر با تاکید بر راهکارهای رفع مشکل سریال های پخش شده در شبکه نمایش خانگی گفت: در صورت آشتی و سازش مجدد بین طرفین می توان سریال را پخش کرد. در حال حاضر سریال بر اساس حکم قضایی موجود به حالت تعلیق درآمده است.

انتهای پیام