فرهنگ و هنر

شهدا تجلی فرهنگ مقاومت، ایستادگی و ایثارند

معاون فرهنگی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با بیان اینکه شهدا مظهر فرهنگ مقاومت، ایستادگی و ایثار هستند گفت: از این رو یاد و خاطره آنان در حافظه ملت ایران نقش بسته است.

به گزارش ایران تودیدکتر. عبدالحسین کلانتری امروز پنجشنبه در گرامیداشت 25 دی روز شهید دانش آموز که با یاد و خاطره شهدای هویزه برگزار شد، بر لزوم فرهنگ ایثار و شهادت تاکید کرد. جامعه، دولت، دولتمردان، فرهنگ عمومی و نیازهای دانشگاه ها و دانشگاهیان، ارزش های والای شهدا عشقی وصف ناپذیر را در جامعه به آنان بخشیده است.

وی با اشاره به ارزش‌های شهدا و هشت سال دفاع مقدس گفت: این ارزش‌ها ثروت عمومی مردم ایران است و مصونیت ما را در برابر دشمنان افزایش می‌دهد.

معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری افزود: ارزش‌ها گاه فراتر از کتاب است و ایذه که برای نجات دو نفر دیگر جان خود را از دست داد، نشان از شجاعت و رشادت افراد نوجوان دارد. موجودات و ده ها نمونه دیگر.»

کلانتری گفت: این ارزش‌ها هسته محکم تمدن ایران باستان را تشکیل می‌دهند که سرچشمه بسیاری از معارف اسلامی جلا یافت و ثمره آن شهیدانی چون حمات، باکری، علم الهدی، فخری‌زاده شد. سلیمانی و احمدی روشن.»

وی ادامه داد: این فرهنگ و ارزش هنوز در دانشگاه ها وجود دارد و انقلاب اسلامی، دفاع مقدس، جهاد علمی، جهاد بهداشت و …. در مکان های تاریخی مانند; از این رو فرهنگیان کشور موظف به حمایت از جوانان و ایجاد زمینه توسعه آینده آنان هستند.

معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با اشاره به اینکه آینده سازان این مرز و بوم جوانان هستند، گفت: این امر در دانشگاه ها در حال حذف شدن است.

دکتر کلانتری گفت: باید به جوانان فرصت دهیم و به آنها اعتماد کنیم چرا که کشور اکنون به جهاد علمی و فرهنگی نیاز دارد و افسران، فرماندهان و سربازان این جهاد علمی دانشگاهیان و دانشجویان هستند.

انتهای پیام/