حوادث

سفر رییس جمعیت هلال احمر به ژنو

رئیس جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران در سال 2022 به همراه هیئتی برای شرکت در نشست های منشور کمیته بین المللی صلیب سرخ و هلال احمر به ژنو سفر می کند.

به گزارش ایران تودی نشست های قانونی کمیته بین المللی صلیب سرخ و هلال احمر شامل نشست فوق العاده شورای حاکم (28 ژوئن)، بیست و سومین مجمع عمومی (29-21 ژوئن) و شورای نمایندگان (1 و 2 ژوئیه) است. رؤسای جمهور و نمایندگان در دموکراسی های ملی، فدراسیون بین المللی صلیب سرخ و جمعیت هلال احمر و کمیته بین المللی صلیب سرخ حضور خواهند داشت.

در پایان دوره چهار ساله هیئت حاکمه و در بیست و سومین جلسه مجمع عمومی، جلسه فوق العاده این شورا تشکیل می شود. این جلسه قبل از تشکیل مجمع عمومی و آخرین جلسه برگزار می شود که جمعیت هلال احمر ایران به عنوان هیئت حاکمه در آن شرکت خواهد کرد و اعضای فعلی و جدید این سازمان پایان خواهند یافت.

بیست و سومین مجمع عمومی رئیس جمهور، معاون رئیس جمهور و اعضای هیئت مدیره جوامع ملی را انتخاب خواهد کرد. در این نشست موضوعاتی مانند توسعه ملی جمعیت، تغییرات آب و هوایی و محیطی، مهاجرت مورد بحث و بررسی قرار خواهد گرفت. علاوه بر موضوعات مطرح شده در کمیته میانجیگری و انطباق، گزارش کمیسیون ها و کمیته ها از جمله کمیسیون جوانان، کمیسیون ریسک، کمیسیون حسابرسی و کمیسیون تطبیق و میانجیگری نیز در اولویت قرار دارد.

بیست و سومین مجمع عمومی میزبان کارگاه های آموزشی مختلفی برای رسیدگی به موضوعاتی مانند اعتماد و پاسخگویی، استراتژی بسیج منابع جهانی و استراتژی تحول دیجیتال در سطح فدراسیون بین المللی خواهد بود.

پس از اختتامیه، مجمع عمومی مجلس نمایندگان با حضور انجمن های ملی فدراسیون بین المللی و کمیته بین المللی اقلیم و محیط زیست تشکیل می شود. استراتژی‌های توسعه مهاجرت، همکاری، لغو سلاح‌های هسته‌ای و تقویت تاب‌آوری جوامع شهری در نظر گرفته می‌شود و توافقنامه جدید سویا به تصویب می‌رسد.

انتهای پیام/