استان ها

سریر قلم بانوان هنرمند خوشنویس قزوین به صدا درآمد

قلم خوشنویسان قزوین به گوش رسید

اولین رویداد سراسری بداهه نویسی هنرمندان زن خوشنویس با عنوان تمرین مادر با نوای قلم هنرمندان در قزوین آغاز شد.

به گزارش خبرنگار فرهنگی ایران تودی در قزوینی؛ پایتخت خوشنویسی ایران امروز میزبان خوشنویسان زنی بود که به مناسبت میلاد با سعادت دخت گرامی پیامبر اسلام حضرت فاطمه زهرا (س) با قلم خود قلم هنری خود را بیان کردند تا جملات و اشعار و متن های زیبایی را با آن تزیین کنند. محور مادر و زن و مادر.

photo_2023-01-13_18-11-00

حسینیه امینی ها به عنوان زیباترین خانه تاریخی قزوین به سبک معماری ایرانی و اسلامی امروز پذیرای 70 هنرمند خوشنویس زن قزوینی بود تا احساسات و مهارت های هنری خود را با خوشنویسی بر روی کاغذ بیان کنند.

نخستین جشنواره بداهه نوازی بانوان خوشنویس کشور با عنوان مشق مادر در منطقه نستعلیق و شکسته نستعلیق شامل نوشتن نام و نشانی حضرت فاطمه زهرا(س)، اشعار و ابیات برگزار شد. موضوع وضعیت زنان و مادران است.

photo_2023-01-13_18-10-46

این جشنواره با همکاری وزارت فرهنگ و مدیریت اسلامی و حوزه هنری استان و انجمن خوشنویسان ایران و همزمان به میزبانی حوزه های هنری مراکز استان های سراسر کشور برگزار می شود.

هیئت داوران هشت نفر از خوشنویسان صاحب نام این آثار را داوری کرده و بهترین ها را معرفی خواهند کرد.

photo_2023-01-13_18-14-46

هنرمندان تا ساعت 20 امشب فرصت دارند حضوری تهیه کنند و اطلاعات را به دبیرخانه تحویل دهند.

آثار تکمیل‌شده پس از جمع‌آوری پس از زمان تعیین شده از سوی حوزه هنری استان قزوین، پلمپ و برای داوری به دبیرخانه جشنواره ارسال می‌شود.

photo_2023-01-13_18-10-19

در مراسم اختتامیه رویداد فرهنگی «مشک مادر» در بهمن ماه به 15 هنرمند برتر 50 میلیون ریال و به 100 هنرمند برگزیده 5 میلیون ریال جایزه تعلق می گیرد.

این مراسم با استقبال بسیار خوب دختران و زنان جوان در سنین مختلف مواجه شد.

photo_2023-01-13_18-17-46

در افتتاحیه این مراسم محمدحسین فیضی مدیرکل مدیریت فرهنگی و اسلامی استان، محمدرضا امامقلی مدیر حوزه هنری استان و اساتید خوشنویسی استان و کشور نیز حضور داشتند. .

با توجه به این اتفاق توسط خوشنویسان قزوین، زمان نگارش اثر یک ساعت تا ساعت هشت امشب تمدید می شود.

انتهای پیام

آیا این خبر مفید بود؟

بر اساس نتیجه رای بله و به آن رای مخالف دهید