استان ها

رونمایی از ۲۰ پرونده مهم مفاسد اداری و اقتصادی استان یزد در یک سال گذشته

به گزارش خبرگزاری ایران تودی جازی ، غلامعلی دهشیری در گفتگو با خبرنگاران به مناسبت هفته دادگستری گفت که اکثر کارمندان و مسئولان استان وفادار و صادق هستند و مسئول هوشیاری و اقدام علیه مردم و مقامات هستند و هیچ شک کنید همه باید با هم کار کنند تا از آن جلوگیری کنند.

وی با اشاره به پرونده های کلیدی تشکیل شده در دادگستری طی یک سال گذشته گفت: پرونده های اختلاس 5.7 میلیارد گوجه فرنگی توسط کارمند عادی شهرداری ، رشوه معاون شرکت برق منطقه ای یزد به ارزش یک میلیارد و 28 میلیون گوجه فرنگی ، رشوه خواری و پولشویی و 630 میلیون گوجه مالکیت غیرقانونی مالک توسط رئیس سابق یک بانک در استان ، رشوه 10 سکه و 10 میلیون تومان پول نقد و کلاهبرداری توسط کارمند یک شرکت تولید مواد معدنی و نفوذ توسط مقامات ملی شخصی که تاکنون 800 میلیون تومان از کارمندان و مدیران استان دریافت کرده است از جمله.

دهشیری با اشاره به قسمت دیگری از این موارد ، خاطرنشان کرد: اختلاس یک میلیارد و 200 میلیون گوجه فرنگی توسط کارمند عادی بانک های استانی ، تملک غیرقانونی اموال کارمند بهداشت توسط 48 میلیون گوجه فرنگی ، پرداخت و دریافت رشوه و پولشویی توسط یک نفر کارمند همکاری ، کار و رفاه اجتماعی ، رشوه مسئول سازمان امنیت استان و توقیف غیرقانونی اموال عمومی توسط مهریز ، شهردار سابق آن را شناسایی کرد.

وی افزود: از دیگر موارد مهم دادگستری در استان یزد می توان به رشوه دادن یک افسر گمرک برای 54 میلیون و 800 هزار گوجه فرنگی و اختلاس سکه ، 572 میلیون گوجه فرنگی توسط کارمند دولت منطقه و اختلاس و پولشویی توسط سابق اشاره کرد. شهرداران اردکان و بخشدار “و 600 میلیون گوجه فرنگی.

عالی مقام قضایی استان یزد با تقدیر از عملکرد حفاظت اطلاعات قضایی گفت: طی یک سال گذشته با همکاری و حمایت مردم 9 کارمند غیرقانونی در استان را شناسایی کرده ایم که در ارتشا و سرقت اسناد دست داشته اند که افزایش اعتماد عمومی “.

وی با اشاره به کاهش 55.2 درصدی پرونده های قدیمی در دادگستری طی یک سال گذشته اظهار داشت: اکنون به 2365 فقره رسید.

غلامعلی دهشیری با اعلام اینکه 6.4 درصد تعداد زندانیان در استان کاهش یافته است ، گفت: سرقت اولین اتهام در استان است که در سال گذشته 7 درصد کاهش یافته و 7 درصد توهین و ضرب و شتم کاهش یافته است. و ما 11 ساله بودیم تهدیدها و آسیب های ناشی از تصادفات نیز در رتبه بندی های زیر است.

وی با اشاره به تعطیلی 2470 واحد تولیدی در استان یزد گفت: پروانه بهره برداری این واحدها به دلایلی مانند عدم فعالیت لغو شده و در حال حاضر 703 واحد صنعتی در استان نیمه فعال هستند و با حذف صنایع از موانع و مشکلات تولید برطرف می شوند. به افزایش تولید و اشتغال کمک کرده اند.

دادستان استان یزد نیز در این جلسه با اشاره به افزایش کلاهبرداری آنلاین توضیح داد: 1152 کلاهبرداری در ایتان در زمینه خرید آنلاین ثبت شده است که طی آن سایت های اینستاگرام و سایر سایت های مجازی اقدام به فروش کالا کردند. کالاها را پس از دریافت پرداخت تحویل دهید.

محمدرضا حدادزاده ادامه داد: کلاهبرداری دسته دوم از طریق تلفن صورت می گیرد و کسانی هستند که به بهانه برنده شدن در مسابقات مختلف تلویزیونی و رادیویی با مردم تماس گرفته و آنها را فریب می دهند که 466 مورد در آنها ثبت شده است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: خریدهای اینترنتی در فضای مجازی بالغ بر 4 میلیارد و 700 میلیون گوجه فرنگی بوده که از این تعداد تنها یک میلیارد و 600 میلیون گوجه فرنگی کشف و ضبط شده است.

46