حوادث

رایزنی وزیر بهداشت با سازمان بهداشت جهانی درباره غزه

آفتاب‌‌نیوز :

بهرام عین اللهی در این گفت و گوی تلفنی، ضمن یادآوری شهادت و مجروح شدن صدها زن و کودک در مناطق غیرنظامی از سوی رژیم غاصب صهیونیستی خاطرنشان کرد: براساس گزارشی که ما از سازمان منطقه ای بهداشت جهانی داریم سیستم پزشکی و درمانی نوار غزه به دلایل مختلف فاقد امکان خدمت رسانی بوده و مراکز مختلف پزشکی و درمانی در نوار غزه و کرانه باختری به صورت غیر انسانی مورد هدف قرار گرفته و امدادرسانی به مجروحین مختل شده است.

به گزارش وبدا، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی جمهوری اسلامی ایران با اشاره به تاثر و تاسف جامعه پزشکی جمهوری اسلامی ایران از کشتار بی رحمانه مردم بی دفاع فلسطین تاکید کرد: جامعه پزشکی خواستار ورود و اقدام جدی سازمان بهداشت جهانی در این زمینه است.

عین اللهی خطاب به مدیر منطقه مدیترانه شرقی سازمان بهداشت جهانی WHO گفت: ضرورت دارد در این برهه از تاریخ عزم خود را برای یاری رساندن به آسیب دیدگان فجایع انسانی در فلسطین اشغالی جزم کرده و ضمن حمایت از مردم مظلوم فلسطین، زمینه کاهش آلام آنان را فراهم آوریم.

وی از سازمان بهداشت جهانی خواست نگذارد اعتمادی که مردم به این سازمان دارند دچار خدشه شود و این سازمان در حمایت از مجروحان غزه اقدام جدی و موثر صورت دهد.

عین اللهی همچنین از آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای همکاری با سازمان بهداشت جهانی WHO برای ارائه خدمات سلامت، ارسال دارو و ملزومات و تجهیزات پزشکی به مردم آسیب دیده و مظلوم فلسطین خبر داد.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی جمهوری اسلامی ایران به اعلام حضور کادر سلامت کشورمان برای خدمت رسانی درمانی و فوریتی پزشکی به مردم بی دفاع غزه اشاره و تصریح کرد: برای پزشکان و پرستاران ایران دیدن صحنه هایی از مردم غزه که فاقد ابتدایی ترین تجهیزات پزشکی و دارو برای درمان هستند، دلخراش و غیر قابل تحمل است.

وی به تجمع بزرگ جامعه نظام سلامت در حمایت از مردم مظلوم غزه که قرار است فردا 18 اکتبر (چهارشنبه 26 مهرماه) در میدان فلسطین تهران برگزار شود اشاره کرد و گفت: جمهوری اسلامی ایران آماده اعزام کادر درمان، ارسال تجهیزات پزشکی و دارو به نوار غزه و فلسطین اشغالی است.

بنابراین گزارش، دکتر «احمد المنظری» مدیر منطقه مدیترانه شرقی سازمان بهداشت جهانی WHO نیز در این گفت و گوی تلفنی با دکتر بهرام عین اللهی به تلاش سازمان بهداشت جهانی در زمینه کمک های درمانی و بهداشتی به مردم فلسطین اشاره و خاطرنشان کرد: مردم فلسطین اکنون در شرایط سختی قرار دارند و ما در سازمان بهداشت جهانی در همان لحظه های اول تلاش هایی را در سه محور صورت دادیم.

وی گفت که کمک های پزشکی متشکل از لوازم و تجهیزات پزشکی برای ارسال به مردم فلسطین آماده است و ما منتظر باز شدن گذرگاه رفح برای ارسال این تجهیزات هستیم.

مدیر منطقه مدیترانه شرقی سازمان بهداشت جهانی (WHO) همچنین از ارائه خدمات اورژانسی و پزشکی عمومی به مردم فلسطین توسط کارشناسان سلامت در صورت گشوده شدن گذرگاه رفح سخن گفت و تاکید کرد که با مقامات مصری در این زمینه در حال مذاکره است.

«احمد المنظری» همچنین تاکید کرد که ما همه تلاش خود و ابزارهای موجود را برای خدمت رسانی و کمک به مردم آسیب دیده فلسطین بکار می گیریم.

مدیر منطقه مدیترانه شرقی سازمان بهداشت جهانی (WHO) در عین حال به نظام کارآمد و قوی بهداشت و درمان جمهوری اسلامی ایران اشاره و تاکید کرد: از نگاه انسان دوستانه ایران در این زمینه و کمک جمهوری اسلامی در شرایط ناگواری که در منطقه شاهد آن هستیم، تشکر می کنم.

تیم تحریریه حوادث

نویسنده حوادثی هستم که تمامی طیف رویدادها را پوشش می‌دهم. از اخبار سیاسی تا رویدادهای فرهنگی و ورزشی، همه را با اهمیت برابر می‌شمارم.