فرهنگ و هنر

رئیس ساترا پای صحبت‌های اهالی رسانه نشست

در نشست صمیمانه ریاست ساترا به مناسبت روز خبرنگار با جمعی از اصحاب رسانه که امروز چهارشنبه (۲۵ مرداد ماه) در سازمان صدا و سیما برگزار شد، سعید مقیسه بر تعامل بیشتر با رسانه‌ها تاکید کرد.

به گزارش ایران تودی به نقل از روابط عمومی سازمان تنظیم مقررات رسانه‌های صوت‌ و تصویر فراگیر در فضای مجازی(ساترا)، نشست صمیمانه ریاست ساترا به مناسبت روز خبرنگار با جمعی از اصحاب رسانه امروز چهارشنبه (۲۵ مرداد ماه) با حضور سعید مقیسه رئیس ساترا، محمدصادق افراسیابی معاون کاربران و تنظیم‌گری اجتماعی ساترا، برخی مدیران ساترا و خبرنگاران رسانه ها در سازمان صدا و سیما برگزار شد.

رئیس ساترا در ابتدای این مراسم در سخنانی با بیان اینکه این جلسه با هدف تعامل بیشتر با اصحاب رسانه و خبرنگاران برگزار شده است، گفت: امروز از برخی اصحاب رسانه و خبرنگاران محترم حوزه نمایش خانگی دعوت کرده‌ایم تا درخصوص موضوع محوری جلسه یعنی نوع تعامل ساترا با خبرنگاران، ایده‌ها و پیشنهادات خود را برای بهبود هرچه بیشتر ارتباط با خبرنگاران و رسانه ها ارائه دهند؛ ما قصد داریم تا شنونده صحبت‌ها و ایده‌های شما باشیم تا بتوانیم در یک سال آینده شاهد اجرای برخی پیشنهادات شما در حوزه تعامل ساترا با رسانه‌های جمعی شویم.

مقیسه ادامه داد: در مراسم روز خبرنگار سال گذشته قرار بر این شد تا دوره‌هایی تخصصی را برای خبرنگاران در حوزه نمایش خانگی برگزار کنیم که اولین دوره‌ تخصصی اکنون با همکاری دانشگاه صدا و سیما طراحی شده است و از هفته آینده اجرا و مدرک رسمی دانشگاهی نیز به‌عنوان گذراندن این دوره مهارتی اعطا خواهد شد.

وی افزود: انشاءالله بعد از این جلسه این دوره‌ها اجرایی خواهند شد. این دوره‌ها برای همه علاقمندان قابل اجرا است و امکان ثبت‌نام برای دوره‌های بعدی نیز وجود دارد.

رئیس ساترا پای صحبت‌های اهالی رسانه نشست

در ادامه مراسم، معاون کاربران و تنظیم‌گری اجتماعی ساترا نیز توضیحاتی درخصوص عملکرد معاونت اجتماعی ساترا در حوزه تعامل با رسانه‌ها طی یک سال اخیر ارائه کرد.

افراسیابی گفت: یکی از مواردی که در مراسم تقدیر از خبرنگاران در سال گذشته وعده دادیم بازدید از رسانه‌ها بود که طی یک سال موفق شدیم همراه با ریاست، قائم‌مقام و برخی معاونان ساترا از ۲۵ خبرگزاری، روزنامه، شبکه رادیویی و تلویزیونی بازدید کنیم.

وی درخصوص تولید محتوای مکتوب نیز گفت: واحد ارتباط با رسانه‌های ساترا طی یک سال اخیر ۲۳۰ خبر، گزارش و گفت‌وگو تولید کرده و در اختیار رسانه‌ها جهت انتشار قرار داده است. همچنین ستاد خبری نمایشگاه «رصتا» نیز در سه روز برگزاری این نمایشگاه، مجموعا ۱۴۸ خبر، گزارش و گفت‌وگو از این رویداد تولید کرد.

معاون کاربران و تنظیم‌گری اجتماعی ساترا در ادامه با بیان اینکه تاکنون ۲۶ قسمت برنامه گفت‌وگومحور «صمیمانه» در سه نسخه یک دقیقه‌ای، ۵ دقیقه‌ای و ۲۰ دقیقه‌ای تولید شده، گفت: این برنامه با هدف معرفی، نقد و بررسی رسانه‌های برتر دارای مجوز از ساترا در جهت هم‌افزایی پلتفرم‌ها با یکدیگر، فراهم کردن فضای گفت‌وگو میان پلتفرم‌ها و مسئولان ساترا و استفاده از ظرفیت فضای مجازی و شبکه‌های تلویزیونی برای معرفی رسانه‌های برتر دارای مجوز از ساترا با حضور مدیران رسانه در ۵۲ قسمت تولید می‌شود.

در ادامه این مراسم هر یک از خبرنگاران حاضر در برنامه پیشنهادات خود را برای بهبود تعاملات ساترا با رسانه‌های جمعی ارائه کردند که از آن جمله می‌توان به درخواست رسانه‌های جمعی برای برگزاری نشست با حضور مدیران سکوهای برتر و پیگیری مطالبات کاربران، ضرورت تسهیل ارتباط با معاونت‌های مختلف ساترا برای پاسخگویی به سوالات رسانه‌ها یا تعیین سخنگو برای ساترا و افزایش تعداد جلسات هم‌اندیشی با خبرنگاران حوزه نمایش خانگی اشاره کرد.

انتهای پیام

تیم تحریریه علوم هنری

با قلمم، صداها و حس‌های هنر و فرهنگ را به شکلی جادویی ترسیم می‌کنم.