حوادث

دستگیری ۲ سارق وانت نیسان در تهران

آفتاب‌‌نیوز :

سردار علی ولیپور گودرزی رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ اظهار داشت: در پی وقوع یک فقره سرقت خودروی نیسان وانت در سطح شهر تهران و وصول شکایت مال باخته، موضوع رسیدگی به این پرونده در دستورکار تیمی زبده از کارآگاهان پایگاه دهم پلیس آگاهی قرار گرفت.

وی افزود: کارآگاهان در گام نخست تحقیقات خود با دعوت از مال باخته دریافتند؛ حوالی ظهر، مال باخته با نیسان وانت خود مشغول کار بوده است و لحظه‌ای به قصد خرید از خودرو خود پیاده شده و پس از بازگشت متوجه می‌شود که خودرویش به سرقت رفته و در آن لحظه موفق به شناسایی چهره سارق نشد.

این مقام ارشد انتظامی در ادامه تصریح کرد: کارآگاهان با توجه به توضیحات مالباخته وارد گام دوم شدند و با استفاده از روش‌های میدانی و اطلاعاتی متوجه شدند در روز سرقت ۲ تن از سارقان به محض غفلت صاحب خودرو، سوار بر ماشین وی شده و سریعاً متواری می‌شوند.

رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ عنوان کرد: لذا کارآگاهان با توجه به اهمیت موضوع سریعاً با استفاده از شیوه‌های نوین کشف جرم موفق به شناسایی مخفیگاه یکی از سارقان شدند و بی درنگ در یک عملیات غافلگیرانه متهم را در مخفیگاهش دستگیر و به پایگاه دهم پلیس آگاهی انتقال دادند.

سردار ولیپور گودرزی در ادامه با بیان اینکه سارق در همان ابتدا صراحتاً به اعمال مجرمانه خود اعتراف کرد، متذکر شد: متهم با توجه به اسناد موجود صراحتاً با اقرار بر اینکه خودروی مال باخته را به سرقت برده و به همراه همدست خود سوژه را تحت نظر داشته و به محض به دست آمدن موقعیت مناسب اقدام به سرقت خودروی وی کرده ضمن اینکه در زمان سرقت خودرو؛ مدارک خودرو، مبلغی وجه نقد و حدود یک تن بار سبزیجات داخل خودرو بوده است.

وی در ادامه اظهار داشت: کارآگاهان با در گام بعدی با تحقیقات بیشتر و اقدامات پلیسی همدست سارق را شناسایی و در یک عملیات غافلگیرانه وی را در مخفیگاهش دستگیر و در مخفیگاه وی قطعات اوراق شده نیسان وانت را کشف و آن را به پایگاه دهم انتقال دادند.

این مقام انتظامی در پایان با بیان اینکه همدست سارق پس از دستگیری صراحتاً به ارتکاب جرم معترف شد، خاطرنشان کرد: متهمین با توجه به اقرار صریح به ارتکاب جرم روانه زندان شدند.

تیم تحریریه حوادث

نویسنده حوادثی هستم که تمامی طیف رویدادها را پوشش می‌دهم. از اخبار سیاسی تا رویدادهای فرهنگی و ورزشی، همه را با اهمیت برابر می‌شمارم.