استان ها

حق طلبی و ظلم ستیزی از درس های مهم مکتب عاشوراست

به گزارش خبرنگار فرهنگی ایران تودی در قزوینی؛ THEیت الله عبدالکریم عابدینی در خطبه های نماز جمعه این هفته قزوین که در مسجد النبی (ص) برگزار شد، گفت: امیدواریم از ماه های محرم و صفر که امام خمینی (ره) فرمودند: «این ماه محرم و صفر است که اسلام را زنده نگه داشت». بهره ببرید و درس های زندگی را بیاموزید.

وی بیان کرد: در دوران ظلم و ستم رضاخانی و خاندان رسوای پهلوی مردم همواره در محرم و عاشورا حماسه سرایی می کردند و احترام و ارادت خود را به شهدای مظلوم کربلا ابراز می کردند.

امام جمعه قزوین تصریح کرد: مبارزات مردم ما در هیئت های مذهبی شکل گرفت و امام حسین(ع) و حضرت عباس(ع) انگیزه مبارزه، روحیه شجاعت، ولایت مداری و استبداد ستیزی را به ما آموختند و زنان، کودکان، جوانان و بخش های مختلف در کربلا هرکسی برای خودش الگویی دارد، مثل بچه 6 ماهه، بچه 6 ساله، نوجوان 13 ساله، جوان 18 ساله و پیرمرد. حبیب بن مظاهر و حضرت زینب کبری (س) الگوی زنان در حماسه حسینی بودند.

image_2022_4_30-0_26_17_915_hQg

وی گفت: مهمترین درسی که از عاشورا می توانیم بگیریم، رهبری، عدالت خواهی و استبداد ستیزی است و همه باید این را در زندگی خود اعمال کنیم.

آیت الله عابدینی گفت: شیخ فضل الله نوری را به پای چوبه دار بردند، بسیاری از آنها مسلمان بودند، پای چوبه دار هم حضور داشتند، دینشان از کجا آمده از فقیه مجاهد وقت که علیه استبداد داخلی و استعمار خارجی قیام کرد؟ ? دنیاپرستی به آنها اجازه انجام وظیفه نمی داد، جهل و غفلت آنها را از انجام وظیفه باز می داشت.

وی با اشاره به دیدار ائمه جمعه سراسر کشور با رهبر معظم انقلاب اسلامی گفت: رهبر فرزانه انقلاب اسلامی فرمودند ائمه جمعه باید برخورد پدرانه داشته باشند یعنی افراد را دسته بندی نکنند. برای آنها نباید دیدگاه های خطی، جناحی و قومی برایشان معنا پیدا کند. و هر مردی را برادر خود بدان و با همه مهربان باش و اگر با تو ای شهدای این سرزمین به گونه ای دیگر رفتار کرده ایم ما را به انجام وظیفه به درستی راهنمایی کن.

عابدینی تصریح کرد: رهبری دستور داده اند که جوانان نیز در نماز جمعه شرکت کنند و از جوانان عزیز دعوت می کنیم در این اجتماع مذهبی و سیاسی شرکت کنند و خوشبختانه با استقبال خوب جوانان در نماز جمعه قزوین مواجه هستیم. و جاهای دیگر مناطق استان است، اما باید مشارکت را افزایش دهیم.

خطیب جمعه قزوین یادآور شد: رهبری نیز دستور دادند که گفتار و رفتار ائمه جمعه یکسان باشد و برای تحقق این امر شما مردم باید عملکرد ائمه جمعه را رصد کنید تا در این مسیر حرکت کنیم و از آن اجتناب کنید. نقض قانون

وی با تبریک 18 مرداد ماه آیت الله عابدینی یادآور شد: مردم مؤمن و متدین حتی در ایام کرونا در هر نماز جمعه شرکت می کردند و در ایام اوج شیوع ویروس کرونا به صورت مجازی و زنده از تلویزیون شرکت می کردند و نماز جمعه ممنوع بود. . بسته شدن.سپاسگزار

امام جمعه قزوین اضافه کرد: سعی کنیم میانگین سنی افراد شرکت کننده در نماز جمعه کمتر شود و به جایی می رسیم که به منویات رهبری عمل کنیم و جوانان بیشتر از سایر رده های سنی شرکت کنند.

ولی فقیه نماینده استان قزوین گفت: شهید مهدی محمدی از مرزبانان امنیتی کشور هفته گذشته در نیروی انتظامی فعال در مبارزه با اشرار به شهادت رسید. خانواده محترم به پایان کار رسیده اند.

image_2022_4_30-0_26_7_759_80y

وی افزود: همچنین از خانواده محترم شهید که با سلامت و ایمان از این شهید پذیرایی کردند کمال تشکر را داریم و همچنین از مردمی که در مراسم تشییع و بزرگداشت شهید شرکت کردند تشکر می کنیم.

امام جمعه قزوین درگذشت شهید عزیز و گرانقدر حاج قدیر مجتبوی را تسلیت گفت و خاطرنشان کرد: این جانباز سرافراز سال ها در شرایط سخت نظامی و شیمیایی زندگی کرد و همواره به اجرای برنامه های مذهبی و مذهبی پرداخت. خدای متعال این عزیز در کنار شهدایش باد کربلا در محاصره است.

آیت الله عابدینی گفت: از رئیس دیوان محاسبات نیز تشکر می کنیم که 6 ماه قبل از موعد مقرر، برداشت بودجه را به مجلس تقدیم کرد و مجلس نیز فرصت اصلاح آن را دارد، زیرا سرنوشت جان مردم، حقوق آنهاست. و منافع تنظیم و در بودجه لحاظ شده است.

وی همچنین درباره سالگرد درگذشت آیت الله مشکینی صحبت کرد.

انتهای پیام