استان ها

حضور میلیونی جاماندگان اربعین در قبله تهران

حضور میلیونی جاماندگان اربعین در قبله تهران

در اربعین ۱۴۰۲ باز هم شاهد خیل عظیمی از عاشقان از سرتاسر نقاط تهران به سمت شهرری و حرم عبدالعظیم حسنی علیه السلام بودیم که از کودک و نوجوان تا جوان و پیر همگی در قبله تهران حاضر شدند و عشق و ارادت خود را به اهل بیت به تصویر کشیدند.

به گزارش خبرگزاری ایران تودی از تهران، حجت الاسلام سید علی قاضی عسکر در مراسم پیاده روی و جاماندگان اربعین حسینی (ع) گفت: همیشه پیشرفت کشور و انقلاب عزیزمان در گروی اتحاد بین مردم و مسئولین است و زمانیکه در کنار هم باشیم نقشه های پلید دشمن به یاس و ناکامی تبدیل خواهد شد.

او با بیان اینکه حضور مردم نشان از هم پیمانی آنان با اهل بیت و ولایت فقیه است گفت: همگی باید قدردان این مردم باشیم و برای حل مشکلاتشان بیشتر تلاش را به کار بگیریم.

همچنین در ادامه این مراسم محمد بشارت سرپرست فرمانداری ویژه شهرستان ری گفت: حضور عاشقان ولایت و دلدادگان حسینی هر ساله نسبت به سال‌های گذشته بیشتر می شود و خوشحالیم که امروز میزبان دوستداران امام حسین از سرتاسر نقاط تهران بودیم و خداراشکر کلیه خدمات و پیش بینی ها با همکاری کلیه مسئولین و ادارات زیربط و همچنین همکاری همه جانبه مردم به بهترین نحو ممکن اتفاق افتاد.

سرپرست فرمانداری شهرستان ری ادامه داد: امسال با وجود اینکه تعداد موکب های ما خیلی بیشتر از سال گذشته بوده است اما این حضور با شکوه مردم عزادار و عاشق امام حسین (ع) موجب شده است که این نگرانی برای ما پیش بیاید که خدایی نکرده نتوانیم آنطور که باید جوابگوی این همه عشق ارادت به خاندان اهل بیت (ع) باشیم.

  محمد مهدی رحیمی دادستان شهرستان ری تامین امنیت برای زائران را نقطه ممتاز راهپیمایی امروز خاطر نشان کرد و گفت: برای برگزاری چنین برنامه باشکوه و عظمتی جلسات متعدد و خوبی با نهادهای امنیتی برگزار شد و با عنایت حق و سیدالشهدا هیچ مشکلی در تامین امنیت در مسیرهای پیاده روی و حتی محوطه حرم نداشتیم.

photo_۲۰۲۳-۰۹-۰۶_۱۸-۱۳-۳۷

خبرنگار: مهدی محمدی

 انتهای پیام/

 


آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف