استان ها

توجه به عالم معنا از ضروریات زندگی در این جهان است

به گزارش خبرنگار ایران تودی کرمانشاه، آیت‌الله حبیب‌الله غفوری ظهر امروز (چهارشنبه سوم آبان ماه) در دیدار با مدیران و جمعی از کارکنان شهرداری و اعضای شورای اسلامی شهر کرمانشاه که در تالار شهرداری برگزار شد، اظهار کرد: موفقیت حاصل شده در شهرداری ناشی از همفکری و همراهی تمامی این مجموعه است که از زحمات آن‌ها قدردانی می‌کنیم.

وی در ادامه افزود: یکی از نکات بسیار مهم که شهدا آن را فهمیدند و در زندگینامه شهید سیدمحمد سعید جعفری موج می‌زند مسئله «توجه به عالم معنا» است.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه تصریح کرد: ما در دنیا یک زندگی مادی شامل آنچه که به جسممان مربوط است داریم و مجموعه آن با اعمال، رفتار و گفتار ما در حوزه کار، فعالیت و زندگی شخصی و فردی شکل می‌گیرد که دغدغه‌ ذهنی را عمدتا زندگی مادی تشکیل می‌دهد.

وی گفت: عالم معنا نیز وجود دارد چرا که این عالم یک روح دارد و اگر آن روح از این جسم جدا شود همین جسم تبدیل به مرداری می‌شود که همه از تعفن آن فرار می‌کنند.

غفوری اذعان کرد: لذا همه جایگاه و ارزش مربوط به آن روح بوده که خداوند فرمود «من از روح خود در آن دمیدم» که آن جسم خاکی به یک مخلوق ارزشمند تبدیل شد.

وی تأکید کرد: خداوند فرمود «به فردی که در حال احتضار است از رگ گردن نزدیک‌تر هستیم» چون خداوند روح عالم و حاضر و ناظر بر آن است و این منزلت را به برخی از اولیای خود نیز بخشید.

غفوری ابراز کرد: افرادی خدمت امام می‌رسیدند تا شبهه‌ای طرح کنند، او جواب سوال را پیش از طرح مسئله می‌داد و فرد متحیر می‌ماند لذا شخصیت‌های بزرگی که عمری را به اطاعت خدا گذراندند نیز به چنین مقام و منزلتی رسیدند.

انجام ١۶٢ عملیات عمرانی توسط شهرداری در شهر کرمانشاه

نادر نوروزی شهردار کرمانشاه در ادامه این نشست اظهار کرد: شهرداری به عنوان نهادی که بیشترین تماس را با شهروندان دارد و حجم زیادی از خدمات را ارائه می‌دهد عملکرد و نقش آن در کسب رضایت مردم موثر است.

وی افزود: تلاش شبانه روزی همکاران من در شهرداری موجب می‌شود زندگی برای مردم کرمانشاه آسان تر شود و مواردی همچون پسماند زباله، ترافیک، آرامستان ها، عمران و آبادی شهر و کارهای فرهنگی شهر از جمله وظایف شهرداری است.

شهردار کرمانشاه خطاب به نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه تصریح کرد: با توصیه‌های شما در امور فرهنگی و سایر امور توان ما مضاعف می‌شود و تلاش بیشتری خواهیم داشت.

وی گفت: در شهرداری در هشت محور اصلی ٧٠ مسئله استخراج کردیم و هر یک را وزن بخشیدیم که نقش آن‌ها را در زندگی مردم سنجش کرده و امکان حل آن را محک زدیم.

این مقام مسئول عنوان کرد: ٢٢ ماه توفیق خدمتگزاری به مردم کرمانشاه را دارم و بخشی از مسائل را حل کرده و بخشی از آن هنوز حل نشده است.

وی تأکید کرد: ١۶٢ کار را در حوزه عمرانی، ترافیکی، مالی، منابع انسانی، پسماند، جلوگیری از ساخت و ساز غیرمجاز و حوزه‌های متعدد از جمله سرمایه‌گذاری و ایجاد اشتغال آغاز کردیم که در حال پیگیری هستند.