استان ها

تواضع و مردم داری شهید جمهور ستودنی بود

به گزارش ایران تودی؛ آیت الله «حبیب الله شعبانی‌موثقی» در مراسم هفتمین روز شهادت شهدای خدمت در جمع مردم شهرستان ملایر در مسجد فاطمیه (س) این شهر، افزود: شهید آیت الله رییسی در طول دوره ریاست جمهوری خود بسیاری از خاطرات خوش خدمت را زنده کرد.

وی با بیان اینکه شهید جمهور ثابت کرد که هنوز هستند مسوولانی که در تراز انقلاب اسلامی صادقانه بنای خدمت به مردم را دارند، تاکید کرد: در وصف رئیس جمهور شهید آیت‌الله رئیسی در چند روز گذشته صحبت‌های فراوانی مطرح شده که پیام رهبر معظم انقلاب به صورت جامع همه این ویژگی‌ها را بیان کرده است.

نماینده مردم همدان در مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: افرادی که از نزدیک با شهید رئیسی در ارتباط بودند، تأکید دارند که تواضع رئیس جمهور ستودنی بود و به معنای واقعی کلمه در تلاش، مجاهدت و اخلاق محوری، زبانزد بود.

وی اظهار کرد: در انتخابات آینده شاهد به روی کار آمدن دولتی مبارک باشیم که به نفع مردم باشد و تمام تلاشش، رفع دغدغه‌ها و مشکلات مردم باشد.

آیت‌الله شعبانی‌موثقی با تأکید بر اینکه برگزاری این جلسات تلنگر و تذکری به همه ماست، گفت: شهدایی که امروز برای آنها در این مکان جمع شده‌ایم، شهدای خدمت بوده‌اند و امروز ما نیز باید در مسیر خدمت به مردم با تمام توان تلاش کنیم.

وی با بیان اینکه خدمت به مردم در کلام اهل بیت(ع) دارای ارزش بسیار بالایی است، اظهار کرد: نباید فراموش کنیم که فرصت برای خدمت بسیار کوتاه است و شاید فردا این فرصت وجود نداشته باشد، بنابراین لازم است خودمان را برای خدمت به مردم خالص کنیم.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه همدان با اشاره به اینکه در روایات آمده است اگر فردی مشکل یک نفر را حل کند از ده حج برای او بالاتر است، خاطرنشان کرد: در نگاه پیامبر گرامی اسلام(ص) بهترین مردم کسی است که نفعش به مردم برسد.

آیت‌الله شعبانی‌موثقی تصریح کرد: زمانی‌که از پیامبر(ص) در مورد بدترین مردم سوال شد، حضرت فرمودند کسی که مردم را اذیت کند و بدتر از آن کسی که مردم از ترسش او را اکرام کنند، بدترین مردم هستند، اما بدتر از همه آنها کسی است که آخرت خود را برای دنیای دیگران خراب می‌کند.

وی مردم را عیال‌الله خواند و گفت: اینکه گفته می‌شود مسوولان باید مردمی باشند، به خاطر همین اصل است که مردم عیال‌الله هستند و اگر کسی به مردم خدمت کند، خداوند نیز از او قدردانی می‌کند.

نماینده مردم همدان در مجلس خبرگان رهبری با تأکید بر اینکه مسئولان با خدمت صادقانه به مردم می‌توانند ابدیت خود را تضمین کنند، اظهار کرد: رحمت الهی آنقدر وسیع است که حتی شیطان هم نسبت به رحمت الهی در قیامت طمع می‌کند.

آیت‌الله شعبانی‌موثقی خاطرنشان کرد: در مراسم تشییع پیکر شهدای خدمت، انسجام و وحدتی مثال‌زدنی در کشور ایجاد شد و حضور حماسی و خیره کننده مردم در تشییع پیکر شهید جمهور آیت‌الله رییسی و همراهانش، نشانگر پیوند عمیق و ناگسستنی ملت با نظام و انقلاب اسلامی بود.

در این مراسم که در مسجد فاطمیه(س) ملایر برگزار شد، امام جمعه و فرماندار ویژه ملایر، مدیران دستگاه‌های اجرایی، ائمه جمعه، روحانیون، خانواده‌های معظم شهدا، ایثارگران و جانبازان و اقشار مختلف مردم حضور داشتند.

یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ماه بود که آیت الله رئیسی در سفری استانی به آذربایجان شرقی برای حضور در مراسم افتتاح سد مرزی قیز قلعه‌سی همراه با همتای آذربایجانی خود به شمال این استان در نزدیکی مرز همسایه شمال غربی کشورمان سفر کرده بود که در بازگشت به تبریز، بالگرد حامل رئیس جمهور، وزیر امور خارجه، امام جمعه تبریز، استاندار آذربایجان شرقی، تیم محافظت و کروی پروازی دچار سانحه شد و سقوط کرد که در اثر این سانحه، همه مسافران این پرواز به شهادت رسیدند و آخرین سفر استانی آیت الله رئیسی، نیمه‌تمام باقی ماند.