استان ها

تمامی شهرهای گلستان به فیبر نوری متصل شدند

ایران تودی/گلستان استاندار گلستان از اتصال تمام شهرهای استان به شبکه فیبر نوری خبر داد.

علی‌محمد زنگانه استاندار گلستان عصر چهارشنبه ۲۹  شهریور در دیدار با حجت الاسلام و المسلمین سیدمهدی خاموشی نماینده ولی فقیه و رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه کشور به تشریح اقدامات دولت سیزدهم در استان پرداخت و اظهار کرد: همگرایی استان در چشم اندازهای توسعه‌ای مشهود و قابل لمس است.

وی با بیان اینکه از هفته دولت امسال تا سفر رئیس جمهور به گلستان ۹۴ هزار میلیارد تومان پروژه افتتاح و کلنگ زنی می‌شود، اضافه کرد: این پروژه‌ها شامل پروژه‌های عمرانی، اقتصادی و فرهنگی خواهد بود.

استاندار گلستان با اشاره به عقب ماندگی‌های تاریخی استان گفت: در ۲۲ ماه گذشته اعتبار تملک دارایی استان به بیش از ۱۶ همت رسیده است.

 زنگانه در بخش دیگری از سخنان خود به افتخارات استان در دولت سیزدهم اشاره و تصریح کرد: گلستان جزو سه استان دارای رشد مثبت در حوزه صنعت معدن کشاورزی و خدمات است که در دولت منفی ۵.۹ بوده و اکنون به مثبت سه رسیده است.

وی بیان کرد: استان گلستان با «شعار گلستان سرزمین هوشمند» در راستای اجرای کامل دولت الکترونیک و تسهیل امور مردم در حوزه فناوری اطلاعات قدم‌های مناسبی برداشته و اکنون جایگاه خوبی در کشور دارد.

استاندار گلستان خاطرنشان کرد: تاکنون ۸۳۵ میلیارد تومان برای طرح اتصال فیبر نوری شهرهای استان هزینه و ۴۰۰ میلیارد دیگر برای اتصال به شبکه زیرساخت کشور توسط بخش خصوصی سرمایه‌گذاری شده است.

 زنگانه با اشاره به اینکه انتشار اخبار خوب باعث افزایش نشاط و حس امید در جامعه شده و این امر مورد تاکید مقام معظم رهبری است، افزود: محورهای مواصلاتی گلستان با ۹۵ نقطه حادثه خیز از نظر مخاطرات جاده‌ای در جایگاه دوم کشور قرار دارد که با تزریق یک هزار میلیارد تومان به سرعت در حال حذف این نقاط و اصلاح محورها هستیم.

وی با اشاره به حوزه گردشگری گلستان تصریح کرد: طی ۲۲ ماه فعالیت در گلستان پیشرفت ۹۵ درصدی لایروبی کانال‌های منتهی به خلیج گرگان و مناطق ساحلی استان زمینه را برای فعالیت اسکله‌های اتوبوس دریایی مهیا کرده و ما آماده بهره‌برداری در سفر دوم هیئت دولت به گلستان هستیم.

استاندار گلستان یکی از ویژگی‌های دولت سیزدهم را جوان‌گرایی در انتصابات دانست و یادآور شد: در چهار دهه گذشته جوانان گلستانی فرصتی برای کسب تجربه مدیریتی نداشته که در دولت مردم علاوه بر کاهش ۱۰ ساله سن مدیران استان بیش از ۹۴ این مدیران بومی گلستان هستند.

انتهای پیام