استان ها

تأملی در حادثه حرم رضوی

گروه استانی خبرگزاری آنا; سه شنبه گذشته حادثه تروریستی در حرم حضرت رضا (ع) رخ داد که منجر به شهادت دو تن از علما و خادمان برجسته شهر مشهد و زخمی شدن یکی دیگر از عزیزان شد. در این میان، عرض سلام و تسلیت به شهادت این عزیزان به ساحت مقدس صاحبانمان (ع) و ملت ایران و بویژه علمای اسلام، چند نکته در ابعاد حادثه است. .

چه چیزی بیش از هر فاجعه دیگری در این حادثه غم انگیز باعث درد و تأثیر بر اعضای جامعه شد؟ هتک حرمت حضرت رضا در ساحت مقدس حضرت رضا علیه السلام در طول تاریخ بارها مورد تعرض و بی احترامی جنایتکاران و ظالمان قرار گرفته است و این حرکت ناجوانمردانه امتداد اعمال ننگین رضا کنان و کوردل و امثال آن است.

ریشه چنین حوادثی را از نظر درونی و دینی باید در افکار تفرقه افکنانه وهابیت عربستان جست، در همان فرزند مبارکی که همه با آمیزه ای از نفاق و تحجر و ثمره های شیطانی مانند داعش در عصر حاضر متفاوت است. القاعده و جندالشیطان و غیره عمان مسلمان تا زمانی که این تصور غلط از جهان اسلام حذف نشود، می‌توان شاهد چنین جنایاتی علیه امت اسلامی بود.


بیشتر بخوانید:

شهادت روحانیون در حادثه مشهد نتیجه شکست آمریکا و انگلیس است.


اجرای این گونه اقدامات کور و وحشیانه نشان دهنده عمق خصومت و کینه گروه های تکفیری و عناصر ناپاک آنها با نظام عصمت و طهارت اهل بیت علیهم السلام و نظام مقدس جمهوری اسلامی و جمهوری اسلامی است. در مقابل مدافعان و حافظان حرم ولایت مسئول حفظ امنیت حرم ها و همه این مرزها باشد.

لازم به ذکر است که مبارزه با این جریان خبیث و منشأ نفرین شده باید هم در جبهه نظامی و هم در جبهه فکری- تبلیغاتی صورت گیرد. امنیت نظامی متولیان دستگاه های نظامی و اطلاعاتی و امنیت فکری و عقیدتی کشور که دانشمندان و اساتید دانشگاه و فرهیختگان اعلامی هستند باید هماهنگ و هم افزا عمل کنند.

اما در تحلیل ریشه های منطقه ای و سیاسی این گناه باید توجه داشت; اکنون که دلاوری ها و مبارزات قهرمانانه جوانان فلسطینی رژیم صهیونیستی را به لرزه درآورده است، دست نشانده های او با چنین رفتارهای رذیله ای سعی در فریب اذهان جوانان مسلمان و تغییر خط نبرد از بیت المقدس و تل آویو به ایران دارند تا از یک شهید فلسطینی شبیه سازی کنند. . اما با بیداری امت اسلامی، این گونه توطئه ها نیز شکست خواهد خورد و به یاری خداوند و استقامت مردم دلیر فلسطین، به زودی شاهد نابودی عامل اصلی آفات و بلاها در منطقه خواهیم بود. رژیم کودک کش صهیونیستی خواهیم بود.

در نهایت یادآوری می شود که این حادثه چه به دست دشمنان قسم خورده انقلاب و چه بر اساس نظر شخصی عنصر فریب خورده، هدفی اساسی یعنی تفرقه امت اسلامی را دنبال می کند. این موضوع در سه لایه دینی، ملی (جمهوری اسلامی ایران و افغانستان) و حکومتی که به یاری خداوند و هوشیاری آحاد مردم برای تحکیم پایه های وحدت دینی و ملی خنثی می شود قابل بررسی است.

یاسر آرین نژاد فیض آبادی، نماینده رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در هیئت نظارت بر تشکل های دانشگاهی اسلامی استان خراسان رضوی

انتهای پیام/4121/4062/