استان ها

برگزاری اجتماع «ذاکران نبوی» در شهر سنندج

ایران تودی/کردستان با حضور استاندار کردستان و جمعی از مسئولین، مراسم معنوی تجمع  بزرگ «ذاکران نبوی» در اولین روز هفته وحدت و خجسته میلاد حضرت رسول اکرم(ص)، در میدان آزادی سنندج برگزار شد.

روز پنجشنبە (٦مهر) در اولین روز از هفته وحدت در میدان آزادی سنندج اجتماع بزرگ «ذاکران نبوی» با حضور استاندار کردستان، جمعی از مردم و مسئولان با همراهی و مداحی خواننده نامی موسیقی عرفانی استاد پیام عزیزی و مولودی خوانان و دف نوازان سطح استان، برگزار شد.

استاندار کردستان در این مراسم ضمن گرامیداشت میلاد با سعادت منجی عالم بشریت، حضرت محمد مصطفی (ص) و آغاز هفته وحدت، سنندج را دیار عاشقان و محبان اهل بیت عصمت و طهارت و مظهر ارادت به محضر ختمی مرتبت پیامبر اکرم(ص)  توصیف کرد و اجتماع عظیم امروز به بهانه میلاد نگین خلقت، بهترین و برترین مخلوق بشریت، سراسر نور و رحمت را به مردم مومن و ایمان‌دار استان کردستان، تبریک گفت.

زارعی کوشا هفته وحدت را بسترساز انسجام امت اسلامی عنوان کرد و گفت: این هفته مبارک مظهر همبستگی ملی و اسلامی و تجلی حضور یکپارچه مسلمین است.

وی خود را خادم همه مردم اعلام کرد و با اظهار خرسندی یادآور شد: به فضل الهی امسال، سال شکوفایی پروژه‌های عمرانی در کردستان است.

وی با اشاره به حل مشکل و دغدغه ۱۰ ساله مردم سنندج بابت آب شرب شهری، بیان کرد: بیش از ۳۰ هزار میلیارد تومان پروژه که در تاریخ عمرانی کردستان بی سابقه است، امسال افتتاح خواهد شد.

طبق اظهارات استاندار کردستان، پروژه راه‌آهن تنها یکی از کلان پروژه‌هایی است که طی یکی دو هفته آینده بهره‌برداری و به مردم کردستان تقدیم خواهد شد.

گفتنی است؛ در این مراسم معنوی علاوه بر مدیحه‌سرایی خواننده موسیقی عرفانی، استاد پیام عزیزی، گروه‌های مولودی خوان سطح شهر سنندج نیز هرکدام قطعه‌ای در وصف خاتم پیامبران(ص) تقدیم کردند.

استان کردستان در ماه مبارک مولود یا ربیع الاول، سراسر ذکر منقبت و ستایش عظمت و بزرگی حضرت رسول اکرم(ص) در مساجد و تکایا می‌شود.

انتهای پیام