حوادث

برخورد قاطع با ناامن کنندگان در جامعه/رعایت حقوق شهروندی از ضروریات است

ایران تودی/مازندران فرمانده انتظامی استان مازندران، رعایت حقوق شهروندی و همراهی مجریان قانون با مردم را مورد تاکید قرار داد و گفت: پلیس با افتخار، لباس خدمت خود را با ادای دین به حق مردم و در راه شهدا خدمت می‌کند و در سریعترین فرصت با ناامن کنندگان برخورد قاطع می‌شود.

به گزارش ایران تودی به نقل از پایگاه خبری پلیس، سردار “حسن مفخمی شهرستانی”  امروز در آئین صبحگاه مشترک نیروهای مسلح در استان مازندران که به مناسبت هفته انتظامی برگزار شد، با اظهار این که بر اساس فرامین ناجا، مهمترین ماموریت های پلیس در مازندران موضوع اشراف اطلاعاتی با همکاری و مشارکت سپاه کربلا در استان است، ادامه داد: این ماموریت با رویکرد پیشگیرانه و خنثی کردن تهدیدات احتمال است.

وی کاهش سرقت را به عنوان دغدغه‌ جدی مردم مازندران از دیگر ماموریت پلیس در استان عنوان کرد و گفت: برخورد جدی با سارقان و مالخرها در حال انجام است.

فرمانده انتظامی استان مازندران برخوردار قاطع با کسانی که قصد ناامنی با مردم و گردشگران دارند را مورد تاکید قرار داد و ادامه داد: در سریعترین فرصت با ناامن کنندگان برخورد قاطع می‌شود.

سردار مفخمی شهرستانی، مبارزه با قاچاقچیان سلاح و مهمات را ماموریت مهم و جدی پلیس مازندران عنوان کرد و گفت: پیشگیری از اجتماعات غیر قانونی در مازندران با اقتدار همراه با آرامش و تدابیر نیز برنامه ریزی شده است.

وی مقوله ترافیک را به عنوان یکی از مشکلات جدی استان عنوان کرد و اظهار کرد: باید با مدیریت و همکاری مردم تلفات جاده ای را محقق کنیم.

سردار مفخمی شهرستانی به ثبت تردد ۲۶میلیون و ۳۰۰هزار خودرو طی سال جاری در مازندران اشاره کرد و گفت: مبارزه با قاچاقچیان موادمخدر از دیگر ماموریت پلیس مازندران است که با اشراف اطلاعاتی در ۶ ماهه امسال ۹درصد افزایش کشفیات مواد مخدر و برخورد با خرده‌فروشان موادمخدر عملیاتی شد.

فرمانده انتظامی مازندران با اشاره به این که امسال بیش از یک میلیون تماس با ۱۱۰در استان به ثبت رسیده است، بیان کرد: طرح ذوالفقار با استفاده از همه نیروهای انتظامی و امنیتی، سپاه کربلا و بسیجیان مازندران را در همه حوزه‌ها تحت نظارت با هدف ایجاد آرامش و امنیتی در حال انجام است.

سردار مفخمی شهرستانی بر لزوم استفاده از ظرفیت فناورانه در ماموریت پلیس مازندران تاکید کرد و گفت: همکاری مردم در این رویکرد مهم پلیس بسیار مهم است.

برخورد قاطع با ناامن کنندگان در  جامعه/رعایت حقوق شهروندی از ضروریات است

وی به اهمیت تداوم طرح محله محور پلیس در مازندران اشاره کرد و گفت: پیشگیری از جرایم سایبری در مازندران نیز مورد اهتمام جدی پلیس قرار دارد.

فرمانده انتظامی استان مازندران تصریح کرد: امسال آموزش پیشگیری و تهدیدات سایبری را با همکاری آموزش و پرورش مازندران برای دانش آموزان استان برنامه ریزی شده است.

در این مراسم ضمن تجلیل از خانواده شهدای نیروی انتظامی مازندران، استاندار، نماینده ولی فقیه و فرماندهی انتظامی مازندران از نیروی های نظامی و انتظامی مازندران سان دیدند.

زمینگیر شدن سارقان درحرکت غیربومی در مازندران

رئیس پلیس آگاهی استان مازندران از دستگیری ۴ سارق در حرکت غیربومی منازل و کشف ۲۰ میلیارد ریالی اموال سرقتی با همکاری اطلاعاتی و عملیاتی پلیس آگاهی استان گلستان خبر داد .

سرهنگ علی قیصری در تشریح این خبر، گفت: در پی وقوع سرقت های متعدد منازل در شهرستان مرکز استان و شهرستان های غرب استان موضوع در دستور کارآگاهان اداره مبارزه با سرقت قرار گرفت .

رئیس پلیس آگاهی استان مازندران، تصریح کرد: در جریان رسیدگی به این پرونده و با توجه به اعلام پلیس آگاهی استان گلستان مبنی بر وقوع سرقت های مشابه در آن استان توسط سارقان در حرکت، ماموران اقدامات اطلاعاتی را برای شناسایی و دستگیری سارقان آغاز کردند .

برخورد قاطع با ناامن کنندگان در  جامعه/رعایت حقوق شهروندی از ضروریات است

سرهنگ قیصری ، در ادامه اظهار کرد: با همکاری های  اطلاعاتی پلیس آگاهی استان گلستان و بررسی‌های همه جانبه مخفیگاه متهمان که در قالب یک باند ۴ نفره اقدام به سرقت منازل می کردند در شهرستان محمود آباد شناسایی و اقدام عملیاتی برای دستگیری آنان آغاز شد.

وی، خاطرنشان کرد:  با اقدام به موقع تیم های عملیاتی از پلیس آگاهی استان مازندران، پلیس آگاهی استان گلستان و پلیس آگاهی شهرستان محمودآباد متهمان که از طایفه فیوج و اهل و ساکن استان تهران بوده اند زمین‌گیر شدند.    

سرهنگ قیصری از کشف مقادیر قابل توجهی ارز خارجی و طلاجات سرقتی مجموعا به ارزشی بالغ بر ۲۰ میلیارد ریال از متهمان خبر  داد و گفت: در بازرسی های به عمل آمده از مخفیگاه این افراد تعدادی آلات و ادوات سرقت و سلاح سرد کشف شد .

رئیس پلیس آگاهی استان مازندران در خاتمه با بیان این که متهمان پس از تشکیل پرونده به مرجع قضائی معرفی شدند با قدردانی از همکاری های اطلاعاتی و عملیاتی ماموران پلیس آگاهی استان گلستان، از شهروندان خواست: ضمن رعایت هشدارهای انتظامی در صورت شناسایی و مشاهده افراد مشکوک و ناشناس در محدوده محل سکونت خود مراتب را در اسرع وقت به مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ اطلاع دهند.

انتهای پیام

تیم تحریریه حوادث

نویسنده حوادثی هستم که تمامی طیف رویدادها را پوشش می‌دهم. از اخبار سیاسی تا رویدادهای فرهنگی و ورزشی، همه را با اهمیت برابر می‌شمارم.