حوادث

امام خمینی (ره) امت اسلامی را دارای منزلت و جایگاهی والا می‌دانستند

رئیس جمعیت هلال احمر در پیامی سالگرد شهادت امام جعفرصادق (ع) و سالروز رحلت امام خمینی (ره) را به شیعیان و مسلمانان تسلیت گفت.

به گزارش ایران تودی متن پیام دکتر کریم همتی به شرح زیر است: «سالگرد سه واقعه ملی و مذهبی در اواسط ماه ژوئن زمان مناسبی برای تأمل در رویدادهای معاصر و آرمان هایی است که شیعیان را در تاریخ شکل داده است. “آن زمان ما مورد توجه قرار گرفتیم.

چهاردهمین سالگرد درگذشت امام خمینی ، بنیانگذار جمهوری اسلامی ، نقطه عطف تاریخ نعمت است.

مرحوم امام عظیم و جانشین وی ، مقام معظم رهبری ، به ما آموختند كه اگر در امور خود به خدا توكل كنیم و در سختی های خود به قدرت مردم اعتماد كنیم و آنها را به عنوان نعمت خود بپذیریم ، مطمئناً خداوند متعال از وحدت خداوند راضی خواهد بود. یک ملت مievingمن ، همانطور که غیرممکن برای ما امکان پذیر است.

امام خمینی (ره) در طول زندگی پر برکت خود از توجه به مردم در هنگام عبادت و امید به یاری الهی غافل نبودند و امت اسلامی را دارای مقام و منزلت والایی برای افراد بالای رده های مسئولان می دانستند. .

امام بزرگوار این سیاست و منش را از پیامبران و معصومین (ع) آموختند و اکنون فهمیدیم که سالگرد شهادت امام جعفر صادق (ع) با دو واقعه بزرگ و تاریخی در انقلاب و نظام همزمان است. این واقعیت که وی دارای فضایل اخلاقی فراوانی بود و بسیاری از نمازگزاران ، زاهدان و نیازمندان را به زندان انداخت ، برای بسیاری از افراد وفادار و انقلابی ایران نمونه است و خداوند با تکیه بر این نمونه از معصومین (ع) به شهدا توجه ویژه ای دارد. مردم ایران و در سخت ترین لحظات و حوادث ، این افراد والی هستند ، باعث افتخار و پیروزی وی شده اند.

ما ضمن تسلیت به امام حجت (عج) ، مقام معظم رهبری و عموم شیعیان و مسلمانان ، سالروز شهادت مظلومانه امام جعفرصادق (ع) را به عنوان امام خمینی (ره) گرامی می داریم. (ره) “امام راحل ، ما قول می دهیم که راه شهدای گل رز قیام 6 ژوئن 1963 را تا آخر عمر ادامه دهیم.”

دکتر. همتی