استان ها

التهاب بازار خودرو کاهش پیدا کرده است

ایران تودی/خراسان رضوی رئیس اتحادیه صنف نمایشگاه‌داران خودروی مشهد، گفت: طی دو روز گذشته تا حدودی التهاب در بازار خودرو کاهش پیدا کرده است.

حسین حسینی در گفت‌وگو با ایران تودی در خصوص وضعیت بازار خودرو اظهارکرد: خرید و فروش خودرو در بازار انجام می‌شود و طی دو روز گذشته تا حدودی التهاب در بازار خودرو کاهش پیدا کرده است. مشتری در بازار خودرو کاهش و فروشنده افزایش پیدا کرده است.

وی افزود: متاسفانه نوسانات قیمت ارز و فضای مجازی تاثیرات زیادی بر قیمت خودرو داشته و به ویژه سبب افزایش قیمت خودروهای اتومات شده است. مردم در این موارد خرید بیشتری انجام می‌دهند و خودرو را یک کالای سرمایه‌ای قلمداد می‌کنند.

رئیس اتحادیه صنف نمایشگاه‌داران خودروی مشهد با بیان اینکه اگر تناسبی بین عرضه و تقاضا یک کالا وجود نداشته باشد، سبب افزایش قیمت آن کالا خواهد شد، بیان کرد: همچنین متاسفانه اکنون قیمت خودرو را کارشناسان تعیین نمی‌کنند و سایت دیوار این کار را انجام می‌دهد.

حسینی عنوان کرد: بنده پیگیری‌های بسیاری در خصوص تعیین قیمت خودرو به صورت کارشناسی شده انجام داده‌ و تماس‌های مکرری با مدیر سایت دیوار برقرار کردم که این موضوع همچنان بی نتیجه بوده است.

افزایش ۳۵ تا ۴۰ درصدی قیمت خودروهای داخلی طی نیمه دوم امسال

رئیس اتحادیه صنف نمایشگاه‌داران خودروی مشهد اظهارکرد: طی نیمه دوم سال جاری قیمت خودروهای داخلی بین ۳۵ تا ۴۰ درصد و قیمت خودروهای خارجی بین ۲۰ تا ۲۵ درصد افزایش پیدا کرده است.

حسینی تاکید کرد: نوسانات قیمت ارز بی تاثیر بر افزایش قیمت خودرو نبوده اما بنده بیشتر دلیل این گرانی‌ها را خرید و فروش خودرو و تعیین قیمت غیر کارشناسی شده توسط فضای مجازی به ویژه سایت دیوار می‌دانم. همچنین سایت دیوار قیمت خودرو را بیشتر از بازار قیمت‌گذاری می‌کند.به طور مثال دنا پلاس توربو در سامانه دیوار ۳۵ میلیون از قیمت بازار گران‌تر است.

وی جلوگیری از قیمت‌گذاری غیر کارشناسی شده خودرو در سایت دیوار را منوط بر پیگیری دستگاه‌های قضایی دانست و افزود: این موضوع در جلسات اتاق اصناف و در حضور تمام روسای اتحادیه‌ها مطرح شده است. مقرر شده پیگیری‌های لازم انجام و از افزایش قیمت خودرو جلوگیری شود. امیدوارم این مساله را مسئولین قضایی پیگیری کرده تا جلو افزایش قیمت خودرو گرفته شود، زیرا مردم دیگر توان خرید یک پراید را ندارند.

رئیس اتحادیه صنف نمایشگاه‌داران خودروی مشهد در خصوص واردات خودرو خاطرنشان کرد: اگر واردات خودرو انجام و به میزان کافی خودرو به بازار تزریق شود بدون شک شاهد کاهش قیمت خودرو خواهیم بود. اگر نمایندگی‌ها و دولت خودرو را در اختیار مصرف‌کننده قرار بدهد، قطعا از قیمت بازار کمتر بوده و قیمت خودرو کاهش خواهد یافت.

انتهای یپام