فرهنگ و هنر

اضافه شدن بخش «شیرین ابوعاقله» به یک جشنواره کاریکاتور

دبیرخانه دائمی جشنواره بین المللی کاریکاتور قدس تصمیم دارد موضوع دیگری را به سومین جشنواره بزرگداشت شیرین ابوعقلی و محکومیت رژیم نژادپرست اسرائیل اضافه کند.

دبیرخانه دائمی جشنواره بین المللی کاریکاتور روز جهانی بیت المقدس از اضافه شدن موضوع دیگری به سومین جشنواره کاریکاتور روز جهانی بیت المقدس خبر داد.

بیانیه این دبیرخانه به شرح زیر است:

“لبخند تو

اشغالگر که هر روز آلوده به جنایات جدیدی می شود، در آستانه هفتاد و چهارمین سالگرد استقرار رژیم بیت المقدس با کشتن یک روزنامه نگار مسیحی، جهان آزاده و آزادیخواهان جهان را در شوک فرو برد.

اگرچه این رژیم وحشیانه تاکنون روزنامه نگاران، هنرمندان و حتی دانشمندان زیادی را در داخل و خارج از فلسطین به قتل رسانده است، اما کشتن یک خبرنگار زن با لباس رسانه، ناقض تمام قوانین بشردوستانه و بین المللی است.

از این رو دبیرخانه دائمی جشنواره بین المللی کاریکاتور روز جهانی بیت المقدس تصمیم دارد با گرامیداشت یاد و خاطره خبرنگار مظلوم شیرین ابوعقلان و محکومیت جنایات جدید رژیم نژادپرست اسرائیل، موضوع دیگری را به موضوع سومین جشنواره اضافه کند.

«ابوکیل شیرین؛ «دختر فلسطینی» موضوعی است که به دو موضوع قبلی مسابقه اضافه شده است.

بنابراین کاریکاتوریست های شرکت کننده می توانند آثار خود را با سه موضوع زیر به سومین جشنواره کاریکاتور روز بیت المقدس ارسال کنند:

1. خیانت برخی از رهبران عرب در عادی سازی روابط با اسرائیل

2. روز بدبختی (روز تأسیس اسرائیل و آوارگی مردم فلسطین)

3. شیرین ابوعقلی; دختر فلسطینی

هنرمندانی که قبلا آثار خود را به دبیرخانه جشنواره ارسال کرده اند نیز می توانند حداکثر 3 اثر دیگر با موضوع جدید ارسال کنند.

دبیرخانه جشنواره بین المللی کاریکاتور روز جهانی اورشلیم »

اضافه شدن بخش «شیرین ابوعقلی» به جشنواره کاریکاتور

انتهای پیام/