استان ها

اشتغال ۲۰۰معتاد بهبودیافته در مراکز صنعتی قزوین

به گزارش خبرگزاری ایران تودی از قزوین، علی شعبانی، رییس کل دادگستری استان قزوین در این خصوص اظهار کرد: بخشی از افراد جامعه به بلای خانمان سوز اعتیاد گرفتار هستند و تجربه چندین دهه مبارزه با مواد مخدر در کشور نشان داده تا زمانی که تقاضا برای مواد وجود داشته باشد تشدید مجازات و اقدامات سرکوبگرانه در کاهش آن چندان موثر نیست.

او افزود: از سوی دیگر بخش زیادی از مددجویان زندان به دلیل ارتکاب به جرایم مرتبط با مواد مخدر و اعتیاد در زندان به سر می‌برند و باید برای جلوگیری از افزایش جمعیت زندان نسبت به شناسایی عوامل توزیع مواد و معتادان اقدام کرد.

شعبانی گفت: برخی از این معتادان که کارتن خواب هستند با دستور قضایی توسط نیروی انظامی دستگیر و تعدادی از آنان با میل خود به کمپ ماده۱۵ و ۱۶ معرفی می‌شوند تا با توجه به وضعیت روحی و روانی مورد درمان قرار بگیرند.

این مسئول ادامه داد: البته یکی از راهکارهایی ضروری برای پیشگیری از اعتیاد و جلوگیری از بازگشت مجدد بهبودیافتگان تامین شغل مورد نظر برای آنان است که در سال‌های اخیر مورد تاکید دستگاه قضایی قرار گرفته است.

او افزود: به همین منظور در شش ماهه نخست سال جاری بیش از ۲۷۰نفر از معتادان بهبودیافته کمپ‌ها جهت اشتغال در مراکز صنعتی، تولیدی و کشاورزی با همکاری صمت، شرکت شهرکهای صنعتی، اتاق بازرگانی و بخش خصوصی به واحد های فعال معرفی شده‌اند.

رییس کل دادگستری استان قزوین در پایان خاطرنشان کرد: تا کنون ۲۰۰نفر از این افراد مشغول به کار شده و ۷۰نفر دیگر نیز در حال بررسی وضعیت و شناسایی محل فعالیت می باشند که در آینده نزدیک مشغول به کار می‌شوند.