استان ها

اردوهای راهیان نور را باید یک ظرفیت ببینیم

ایران تودی/مرکزی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استان مرکزی گفت: اگر بتوانیم از ظرفیت اردوهای راهیان نور استفاده کنیم، نتیجه‌اش را در کف خیابان و مسجد و تجمعات مذهبی مشاهده خواهیم کرد.

بهنام نظری، هشتم مهرماه در جلسه هماهنگی اردوهای راهیان نور دانش آموزی استان مرکزی اظهار کرد: بیش از ۲۰۰ هزار شهید در راه حفاظت از اسلام و ایران تقدیم کردیم و جمهوری اسلامی در چهل‌واره دوم عمر خود به اقتداری بی‌سابقه رسیده است.

وی اضافه کرد: فاصله ما با رژیم بعث و حامیانش در زمان جنگ به حدی بود که ما تنها روزانه ۱.۵ قبضه خمپاره سهمیه داشتیم اما دشمن ۵۰۰ برابر ما سهمیه خمپاره داشت اما در سایه رهبری امام(ره) و غیرت رزمندگان به پیروزی رسیدیم.

نظری با تاکید بر اینکه اگر اکنون توفیقاتی حاصل شده به برکت دفاع مقدس بوده است، گفت: امروز نیز اگر می‌خواهیم در جنگ ترکیبی و شناختی، توفیقی حاصل شود، یکی از اقداماتی که باید انجام دهیم برگزاری اردوهای راهیان نور است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی افزود: دشمن در جنگ شناختی، نقطه اتکا و قوت ما را هدف قرار داده است. دشمن در مورد دفاع مقدس سعی ‌می‌کند در ذهن جوانان شبهه افکنی کند و ما نیز برای مقابله با آنها باید برای جوانان تبیین کنیم که دفاع مقدس برای حفظ ناموس و شرف مردم بوده است.

وی با اشاره به اینکه تمام اقتدار و عظمت ایران اسلامی از دفاع مقدس نشأت گرفته است، گفت: هرچه برای جوانان و نوجوانان هزینه کنیم، سرمایه گذاری است و باید از حوادث سال گذشته درس بگیریم. سال گذشته بالای ۸۰ درصد جوانانی که به خیابان آمدند اصلا نمی‌دانستند برای چه آمدند و از ظرفیت‌های استان و کشور غافل بودند.

نظری با تاکید بر اینکه بعضی اوقات تاثیر معلم از والدین بیشتر است، تصریح کرد: تا زمانی که بین اسلام و کفر، جنگ باشد باید این مسیر را ادامه دهیم چراکه معتقدیم تنها دفاع جانانه در طول تاریخ ایران و اسلام که یک وجب از خاکمان را به دشمن ندادیم؛ جنگ هشت ساله دفاع مقدس بوده است.

وی با تاکید بر اینکه اردوهای راهیان نور را باید به عنوان یک ظرفیت ببینیم، گفت: اگر بتوانیم از ظرفیت اردوهای راهیان نور استفاده کنیم، نتیجه‌اش را در کف خیابان و مسجد و تجمعات مذهبی مشاهده خواهیم کرد. اگر حتی یک نوجوان و جوان از طریق اردوهای راهیان نور به سمت درست حرکت کند، برای ما یک دستاورد بزرگ است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی با تاکید بر تربیت راویان خوب برای اردوهای راهیان نور افزود: ما در اردوهای راهیان نور صرفا نباید به دنبال کمیت باشیم و باید محتوا و کیفیت اردوها را نیز بالا ببریم. استمرار جلسات برای هماهنگی برگزاری اردوها نیز بسیار اهمیت دارد و فرمانداران ۱۲ شهرستان استان نیز باید پیگیری کنند تا مشکلات شهرستانی حل شود. بحث سلامت و ایاب و ذهاب دانش آموزان در اردوها نیز بسیار اهمیت دارد.

نظری با بیان اینکه امسال باید هدف خود را اعزام ۷ هزار دانش آموز به اردوهای راهیان نور قرار دهیم گفت: سازمان برنامه و بودجه استان باید اعتباری را برای این اردوها مشخص کند و حتی اگر شده از اعتبار دستگاه‌های دیگر، مقداری کم کنند و به این بخش کمک کنند، موردی ندارد. همچنین جلسه‌ای را نیز با صنایع با محوریت صمت باید داشته باشیم تا کمک مالی داشته باشند.

وی با بیان اینکه راهیان نور باید توسط ارگان‌های دولتی و صنایع در اولویت قرار گیرد تصریح کرد: استان مرکزی ظرفیت‌هایی همچون صنایع بزرگ دارد و سهم صنایع بزرگ استان باید مشخص شود تا تمامی کمک‌های مالی آنها از طریق یک کانال با هدایت اداره صمت و استانداری، تجمیع و هزینه شود.

نظری با بیان اینکه سپاه پاسداران رسالت و وظیفه خود را در این راستا به طور کامل انجام داده است، گفت: دفتر امور شهری استانداری باید سهم شهرداری‌ها را در کمک به اردوهای راهیان نور مشخص کند سازمان برنامه و بودجه نیز در رابطه با تخصیص اعتباری مشخص، به صورت مستقیم ابلاغ کند که دستگاه‌های اجرایی چقدر می‌توانند کمک کنند.

انتهای پیام