حوادث

احتمال غرق شدنِ ۶ کلان‌شهر ساحلی در جهان

برخی از کلانشهرهای ساحلی در سراسر جهان ممکن است تا سال 2050 به دلیل بلایای طبیعی مرتبط با گرم شدن کره زمین و طغیان دریاها و رودخانه ها دچار آبگرفتگی شوند.

به گزارش ایران تودی ، اگر پیش از این این سیل شدید یک قرن در یک زمان رخ می داد ، اکنون این فاجعه می تواند سالانه چندین شهر در سراسر جهان را تحت تأثیر قرار دهد.

دویچه وله گزارش تصویری برخی از شهرهایی را که ممکن است در آینده نزدیک تحت تأثیر این بلایای طبیعی قرار بگیرند منتشر کرده است:

شانگهای، چین)

طبق مطالعه ای که توسط مرکز آب و هوای مستقل ایالات متحده انجام شده ، در حال حاضر 93 میلیون نفر در مناطقی زندگی می کنند که چین ممکن است تا سال 2050 تحت آبگرفتگی باشد. شانگهای ، پرجمعیت ترین کشور چین ، می تواند به طور جدی تحت تأثیر کمبود تجهیزات محافظت از ساحل قرار گیرد.

شانگهای (چین) – عکس: دویچه وله

هانوی، ویتنام)

به گفته این سازمان ، بیش از 31 میلیون نفر در ویتنام ، یعنی حدود یك چهارم جمعیت این كشور ، در مناطقی زندگی می كنند كه حداقل تا سال 2050 سالانه یكبار ممكن است سیلاب در آن وجود داشته باشد. تا آن زمان پیش بینی می شود سیلابهای سالانه زیادی بر سواحل شمالی متراکم دلتای مکونگ و هانوی پایتخت ویتنام تأثیر بگذارد.

هانوی (ویتنام) – عکس: دویچه وله

کلکته (هند)

در هند ، تا سال 2050 ، حدود 36 میلیون ساکن ساحلی ممکن است تحت تأثیر سیل سالانه قرار بگیرند. بنگال غربی ، آدیشا و شهر شرقی کلکته از جمله مناطق پرآب در این کشور هستند. عدم انجام اقدامات لازم در این شهرها ممکن است روزی باعث آبگرفتگی این مناطق شود.

کلکته (هند) – عکس: دویچه وله

بانکوک، تایلند)

بیش از 10٪ از شهروندان تایلند در مناطقی زندگی می کنند که ممکن است تا سال 2050 دچار آبگرفتگی شوند. بانکوک ، پایتخت تایلند ، که نمای فوق العاده ای از سیل این شهر در سال 2011 را نشان می دهد ، فقط 1.5 متر از سطح دریا ارتفاع دارد و در معرض خطر بزرگ غرق شدن است. برآورد انجام شده توسط کره زمین هنگ کنگ. سازمان محیط زیست Org نشان می دهد که ممکن است 94٪ از جمعیت این شهر تا سال 2100 مجبور به نقل مکان شوند.

بانکوک (تایلند) – عکس: دویچه وله

بصره (عراق)

طبق مدل سازی مرکز آب و هوایی ، بصره ، دومین شهر بزرگ عراق ، به شدت تحت تأثیر سیل ساحل قرار گرفته است و قسمت های زیادی ممکن است تا سال 2050 تحت آب قرار گیرند. کارشناسان پیش بینی می کنند که تأثیرات این پدیده از مرزهای عراق فراتر رفته و مهاجرت ناشی از سیل درگیری های منطقه ای را تشدید خواهد کرد.

بصره (عراق) – عکس: دویچه وله

اسکندریه، مصر)

سیل میراث فرهنگی جهان را تهدید می کند. اسکندریه بیش از 2000 سال پیش تأسیس شد. قسمت اصلی شهر 50 میلیونی کمی بالاتر از سطح دریا است. میراث اورگن تخمین می زند که تا سال 2100 ، بدون تدابیر لازم برای محافظت از شهر در برابر سیل یا برنامه های جابجایی ، بیشتر شهر می تواند تحت آبگرفتگی قرار گیرد.

اسکندریه (مصر) – عکس: دویچه وله

انتهای پیام